• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kolcho - специалист
Чираче написа:


Брей, брей, брей!!! Голяма обида е нанесена на лицензираните експерти. Всичко, което пишеш, е вярно. НО.....
Защо тия експерти завишават многократно якостните показатели? Защо не е по учебник, а заради отговорността? И вярвай ми, това го пиша от личен опит с различни конструктори. И Ние можем да смятаме, но нямаме лицензията за пред общината.

Така, че по-кротко го давай. :?
Поведението ти в темата е характерно за определен сорт хора без нужното образование, но иначе мераклии да изглеждат мъдреци в области, в които нямат и грам професионална компетентност. Това поведение се изразява с простичкото "Плюем колку моем по онеа, дипуомираните нешасници, те ли ше ми кажат, бееееее, на мене, беееее, къде моем да сметам до нат 100!".
За превъзпитанието на такива, като теб, има класически ситуации - би могло да ти се случи едно простичко апендиситче, например! Пробвай да се самооперираш в този случай/ понеже и лекарите са некадърници, я колко хора вкараха в гроба, а ти и от медицина разбираш, аспирин си хапвал, нали така, колко му е да хванеш скалпела и да се оправиш по-добре от тези нещастници, хирурзите!/ . Ако ти е неудобно да го направиш сам / опитали и оживели след опита разказват, че наистина било неудобно!/ - викни някое приятелче с твоя тип компетентно мислене и действие / гледай само поне веднъж да е клал прасе на село, така ще има опит с ножовете и месата!/, той да те кръцне и калайдиса, никакви доктори, че нали вече се разбрахме, идиоти са и не трябва да им се има никакво доверие...! Само внимавай: докато траят компетентните процедури, някой да стои до теб с телефон в ръка и да те наблюдава непрекъснато, че понякога сепсисът се развива мълниеносно, случват се кръвоизливи, а и линейките са мани, мани - като проектантите , докторите и цялата останала дипломирана паплач - за НИЩО НЕ СТАВАААААТ...!
По този начин / ако оцелееш/ ще се доближиш до истината за компетентността, отговорността и последиците им директно, макар и малко ....мммммммммммм.......болезнено.
След това заповядай пак с инфо за резултата от терапевтичните си действия и поуките от тях. Успех :lol:
BLUEPUPIL - майстор
kolcho написа:
Всичко в този цитат е сбъркано - като се започне от пълната неграмотност / някоЙ неща/, ......
На българският език му предстои основна реформа на правописната норма. Той езика е призван да улесни вербалната комуникация между човеците, и ако не се приспособи към космополитните реалии е обречен на забвение.
kolcho написа:
С подобни умници трябва да се спори категорично и без всякакви сантименти, защото здравето и животът на хората трябва да се защитават на всяка цена.Това е!
Днес правиш хуманистична псевдозащита, а до вчера слагаше на колоните стремена ф6.5 през 25см. :lol: :sad: :-D :rolleyes:
kolcho написа:
Не мога да адмирирам дървено-философската безотговорност на хора, които спокойно пишат неща от сорта на :
BLUEPUPIL написа:
Затова преди да се пристъпи към проектирането трябва собственика да се запознае с някой основни неща, касаещи градежа. И решенията за типа конструктивна схема и пр. основни неща, да вземе той, а не конструктора или архитекта.
Ако условията позволяват два вида фундаменти: единични и ивични, то прояви добро сърце и остави, тоя дето ще строи да си избере един от двата, предварително надълго и нашироко информиран от теб за плюсовете и минусите им. Нагоре следваш същия десен на поведение, касаещ колоните- дървени, стоманени, ст. бетонни, стомано-стоманобетонни или дървено-стоманени и т.н. Няма да отвръщаш поглед от дървени колони комбинирани със стоманени греди. С малко повече зор от твоя страна ще се получат работите.
kolcho написа:
Възложителят, от своя страна е в правото си да постави предварителното задание, а после да избере / или да не избере!/ някой от предложените му варианти. Това са границите на неговата свобода, защото възложителят няма право да налага КОНКРЕТНИ технически решения на проектанта, несъвместими с нормите на проектиране.
И какво ти пречи да да осигуриш сеизмично сградата, ако например възложителят ти е дал задание да туриш ст. греди барабар със ст. бетонните? Хайде, да не казвам какво ти пречи, че може да се изтълкува като невъзпитано говорене, въпреки че на няколко пъти правиш сериозни опити да ме обидиш. ### И пак ти думам:
BLUEPUPIL написа:
И няма да плашиш хората, свободата в стр. процес е тотална. [/size]
А за kolcho, ще добавим, очевидното и ненужното за споменаване: В рамките очертани от стр. норми и кодове за съответната страна.
kolcho - специалист
BLUEPUPIL написа:
свободата в стр. процес е тотална.А за kolcho, ще добавим, очевидното и ненужното за споменаване: В рамките очертани от стр. норми и кодове за съответната страна.
"Тотална" свобода в........рамки?
Чупиш собствените си рекорди :lol:
Чираче - майстор
kolcho написа:
Чираче написа:


Така, че по-кротко го давай. :?
Поведението ти в темата е характерно за определен сорт хора без нужното образование, но иначе мераклии да изглеждат мъдреци в области, в които нямат и грам професионална компетентност. Това поведение се изразява с простичкото "Плюем колку моем по онеа, дипуомираните нешасници, те ли ше ми кажат, бееееее, на мене, беееее, къде моем да сметам до нат 100!".

:lol:
Младеж,
Нищо не знаеш за мене. Спести си свободните съчинения, моля!
kolcho - специалист
Чираче написа:
Нищо не знаеш за мене.
Със сигурност не знам много неща за теб, но има и такива, които знам. Най-важното от които е, че умееш да ставаш за смях. А аз обожавам да се майтапя с такива хора! Огромни благодарности, че те има в този форум!
:lol:
Чираче - майстор
Обори простака, като му отговориш с мълчание. Жив и здрав :lol:
kolcho - специалист
Чираче написа:
Обори простака, като му отговориш с мълчание.
Само особено умните чирачета са стопроцентово убедени, че най-добрият начин за оборване на простаци е като обявят с пълен глас как ще им отговорят с мълчание!
:supz: :prayer:
:lol:
BLUEPUPIL - майстор
kolcho написа:
BLUEPUPIL написа:
свободата в стр. процес е тотална.А за kolcho, ще добавим, очевидното и ненужното за споменаване: В рамките очертани от стр. норми и кодове за съответната страна.
"Тотална" свобода в........рамки?
Чупиш собствените си рекорди :lol:
Сега пък от инженерството (в което малко се поомота), скочи в дълбокото на социалната наука. Тоталната свобода, поради характеристиките на социума, винаги има определени лимити, пък било и то такива, които излизат извън човешкото познание. Затова и тотална свобода в определено и ограничено от социалната структура пространство е напълно приемливо да съществува.
tangarov - специалист
ЕЙ, ОСПАМИХТЕ ТЕМАТА НА ЧОВЕКА С ТОВА ДА СИ МЕРИТЕ ЕГОТО И ПИШКИТЕ !
Правете го на лични ....
bospot - напреднал
Не я усещам оспамена, напротив! Разигралата се дискусия е много показателна защо хора като мен, без образование по темата, им е трудно да се ориентират. Едва ли има нещо по-уронващо увереността на човек от това да види експерти в спор за 100%тово неразбирателство...

Но благодаря на всички, че се включиха :)

По един коментар на Колчо искам да кажа, понеже комай има въпрос към мен, било то и с доста назидателен тон, който, смятам, не заслужавам, освен ако не е поднесен като от строг баща към все още неукия си син :D
kolcho написа:
Лани се цепна с категоричното твърдение, че 40+ куб.м. бетон са "много" за основа на 75 кв.м. къща. Това бе крайно разсмиващо с наивността си твърдение ... дал си стопроцентово доказателство, че дори след години на проучвания за строителството все още не си в състояние да схванеш разликите между едни 75 кв и други 75
Действително си прав и дискусии като тая в последните 20 мнения е основна причина за този мой пропуск. Резкия кавгаджийски тон в експертите определено не ми е бил в помощ за разбирането.

В никой случай въпросът не е за увътрянето. Но комшията ми на ограда също строи (същата почва, дълбочина, денивелация, брой етажи и много близка квадратура) и в неговия конструктивен план + КС има заложени доста различни стойности за бетон и арматура. Така че коментарът ми за "много" е в този контекст, а не универсален! Ако можеш, прости ми невежеството, ако не - посмей се крайно :)

ОК, ше кажеш - всеки детайл е важен. При мен има еркер или нещо друго си. Не споря. Не познавам работата на конструктора и архитекта, затова и, както писах, им се доверявам да направят най-доброто, на което са способни.

Мисълта ми, която явно не изразих особено добре, е, че аз подходих към този проект с идеята, че има някакъв стандарт, че няма "опции". Примерно плочата трябва да е Х см дебела и точка. А явно опции има и ако знаех, че има - щях да разпитам за тях и съответно да позволя на архитекта и проектанта да насочат нещата в по-спестовна посока. А ако ми хареса резултата, дори и да го предпочета, защо не?

В никой случай не искам да обръщам темата на пазарлък! Не е въпросът с колко съм се "увътрил", защото в мен не битува такова усещане (прочее потенциалната разлика е много повече от 5К лв, на груба сметка). Целта на това ми споделяне е, евентуално, някой друг лаик като мен, който чете темите в мечти за своя дом, да научи едно нещо, което аз не знаех и щеше да ми е полезно. Това е всичко.

Поздрави!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Строеж на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: