• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
krismarg - специалист
ivouz написа:
krismarg вярно е че така съм го написал.Грешно съм задал въпроса.Противореча си.Извинения.
Ти може би имаше в предвид гипсофазер?
Май пак ще се пробвам с мазане.
Няма проблем, сега и аз съм така - идеи, проекти...
Става и с гипсофазер, и със зеления картон. А за мазилката по здраво се закрепва с палетните гвоздеи, ама си зависи и от кирпича.
ivouz - специалист
Благодаря за отговорите ,явно това е ,мазане....Ще пробвам докато се получи ,Chapara е прав,
време е да се науча!Сега не му е време но,пък мога да подготвя основата мрежата де.
Още един въпрос ме вълнува ,нещо което също не съм правил и за което вече питах но ще се пробвам пак:
Тия топчета (ронен стиропор) могат ли да заместят перлита ?Решил съм да правя някаква лека
замазка върху дъските на гредореда с цел изравняване топло и шумо изолиране .Нещо от рода на
полистиролбетона но с по малко пясък и цимент.Та,някаква рецепта за пропорции ? По добре ли е да сложа полипропиленови
фибри или метална скара частично захваната към стените?

п.п. А и още нещо ,топчетата ги продават в литри какъв обем е това мога ли да направя аналог с
готовите EPS плоскости или не?
Stefan2000 - специалист
Нали ти дадох таблица за пропорциите. Следвай ги.
Но. Тази замазка за къде е? За гредоред на етажа ли?
Ако да, прочети последната част от тази статия:
http://www.ka6tata.com/za-ka6tata/resta ... rticle/874
Натоварва се конструкцията, не знаеш къде и колко ще подаде.
От друга страна, ако замажеш тънко, със сигурност ще се напука.
Но то и дебелото, няма гаранция че нама да се напука.
Подобни идеи им минаваха на моите хора за къщата в Елена, за да слагали теракот, та да било по-чисто но аз бях против.
ivouz - специалист
Замазката е за гредореда на етажа.
Виждам че,си против мокри процеси над гредореда но, да ти опиша какво е при комшиите си англичани те направиха сух под и със вата и със перлит ,така им препоръчала бригадата която
прави ремонта им .Перлита хвърчи навсякъде долу в стаите мишките си пробили дупки и той просто изтича ,а във ватата си имат гнезда даже .Сега мислят за бетони плочи.
За това си мисля че ако се запечата с перлитова замазка малко ще затрудня щастието на гризачите.
Статията съм я чел ,Прочел съм и доста за сух под но,мишките са голяма напаст при нас как ли
не воювам с тях.Жена ми (градско чадо) много се плаши и не ще да идва !А това е проблем.

Малко се отплеснах.
5-6 см. ще е средната дебелина, ако сложа найлон и после излея?
И фибри и скара,пак ли има опасност да се напука?
ivouz - специалист
Мисля и да подпра отдолу докато изсъхне.
Stefan2000 - специалист
Тия майстори сух перлит ли са насипали та изтича? Ако е така... не знам каква е тази "технология".
В случая, не съм против мокрото строителство, а съм против претоварването на гредоредната конструкция.
Прецени си на колко места е подпряна отдолу и ще имаш ли големи площи да 'висят'. какво е сечението на гредите и на какво разстояние са.
Хубаво ще подпреш, но и като изсъне, пак ще си тежи. А и 5-6см ще си провисват.
Не знам, да кажат и други хора.
Фибрите помагат много, има и метални.
gechev - специалист
Перлитовата замазка се прави земно - влажна. Перлита попива много вода 1 част перлит = 5 части вода. При кристализацията на цимента се отделя ненужната вода и тази вода напуква циментния камък. Направена перлитовата замазка се оставя да съхне 4 - 6 месеца и тогава се монтират паркети и дюшемета. Перлита освен, че попива много вода, ами и трудно я отдава.
ivouz - специалист
4-6 месеца да я чакам няма да стане!
А топчетата?
ivouz - специалист
Започвам изолацията на източната и северната страна ще лепя с пана .Въпроса ми е 3 дюбела достатъчни ли са за една плоча или да купувам още.
Боклука е изхвърлен беше се втвърдил като бетон ,точно 389 колички направо ми се е...а майката но пък отслабнах с 3 кг. и и спечелих баса .

Прикачен файл

S5300847.jpg

Прикачен файл

S5300846.jpg
chapara - майстор
Зависи от големината на плочата. :-D 4 бр. на 1кв.м. :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "От стара къща "стара къща"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: