• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
M.Yankov - специалист
Продължавам разказа си...

Едната стая вътре е напълно готова. (доколкото може да е вярно като израз :-D )
За сега съм сложил една печка на дърва, но съм купил радиатори (не са тези от поста по-горе) които ще са в система към камината, която ще е долу в механата (за съжаление там не съм правил нищо цяла зима...) Не само заради лошото време, но и поради липса на средства :(
Добрата страна е, че и там няма никаква влага.
Утешавам се от този факт и започвам да рисувам картини в главата си за останалите неща, които предстоят - стъпка по стъпка :-D

П.С. знаете вече банята (има я някъде по-нагоре) реших да разваля тази мивка и да го направя с менче, котле или бакърена тава. Да стане като т.нар. "водник"
В този ред на мисли моля ако някой има снимка или идея как точно да стане, да помага :)
Благодаря!

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
ivouz - специалист
Браво,при така прекроен покрива козирката е станала чудесна !
M.Yankov - специалист
Колеги имам един въпрос относно долния етаж.
Долу е на пръст.
Въпреки, че е на 140см под нивото и все още нямам пътеки около къщата - след всички дъждове и снегове тази зима, долу влага нямаше. Като направя и пътеките смятам, че ще е защитено достатъчно.

Въпроса ми е за настилката.
Понеже нямам възможност да слизам надолу, а тавана е нисък - въпроса ми е, каква да бъде настилката да е хем ефикасна, хем не много дебела.
Мога да си позволя 10-тина см. дебелина, като в това е включена и финалната настилка от камък (2, 3см)


П.С. Идеята ми е да застеля с найлон и деректно да лепя камъка (с армираща мрежа отдолу) ..но за всеки случай искам да се допитам и до вас :)

П.П.С. Още малко история за къщата.
Този първи етаж, е всъщност старата къща, върху която е достроена горната част.
За съжаление не мога да стигна времето, кога е строена, но в периода на балканските войни е била там (12та-13та) Продължавала е още на север - на снимката се виждат остатъци от нея.
Горната част е била рухнала през 70-те, когато са строили тази постройка. Изринато е всичко до камъка.. бетон върху камъка и тухлите нагоре.
Част от историята е в този долен етаж :)

Изображение
post images
Последна промяна от M.Yankov на пон апр 11, 2016 2:47 pm, променено общо 3 пъти.
p.v.x - майстор
Трамбовай с пачи крак.От трамбовката ще си докараш предполагам , минимум 1-2 см. Слагаш найлон. Армирана замазка между 5 и 7см .Бетона да е марка Б25 .Отделно замазка , отделно камъка(на два етапа). И си Ти.... :rock:
M.Yankov - специалист
p.v.x написа:
Трамбовай с пачи крак.От трамбовката ще си докараш предполагам , минимум 1-2 см. Слагаш найлон. Армирана замазка между 5 и 7см .Бетона да е марка Б25 .Отделно замазка , отделно камъка(на два етапа). И си Ти.... :rock:
Това е редната процедура по принцип.. но много ще вдигне нивото. Височината ми сега е около 225см. Затова искам да използвам не-повече от 10см. То беше и по-ниско, но свалих една лопата надолу - по-вече не може да свалям, защото ще слезе под основите.
p.v.x - майстор
Ако говорим за изпълнение без изолация , с този вариант се побираш в тези 10 см. Трамбоването ще ти спечели предполагам , 2см.минимум. Камъка ти варира от 2 до 3 см. дебелина , и сигурно те притеснява при лепенето върху армираната замазка(добре изтеглена , заравнена и нивелирана) , дали ще го докараш всичкия в една равна повърхност. Можеш да използваш гранитогрес...имитация на камък или дърво.Той е с калибровани размери. Изчакай и др. мнения. :rock:
chapara - майстор
Полагаш мембрана или наелон, арматура и с това
http://www.baumit.bg/upload/download/Ba ... la_web.pdf
лепиш директно :wink:
M.Yankov - специалист
Вчера монтирах "струните" за парапета.
Много го мислих.. изгледах десетки модели, но в крайна сметка си оставам на варианта с плътно наредени дъски - точно, като на задната тераса.
Красиво и автентично, от една страна - от друга страна ще пази завет на "чардака", където обмислям да има миндер със софра. Също ще направя дървени кашпи (или пвц такива) за цветя.

Съжалявам за снимката, но работих до късно :)


Изображение
forum image hosting

Изображение
image hosting 30 mb

п.с. направих и стълбището за долу. Изцяло каменно.
Беше голяма мъка, защото някой камъни бяха с много сериозна маса. Стана много стабилно и красиво.
M.Yankov - специалист
С охлювско темпо продължаваме напред!

Най-после затворих лицето на покрива. Голям проблем се оказаха тия пусти керемиди. Остана ми ненаредено 2/3 от ската над терасата - там вече ще слагам друг модел, които, както се оказа се намират много по-лесно. Разбира се визуално не се различават.
Остават челните дъски и по грубата част май ще е това.

Междувременно си направих и кепенците на входната врата. Като за първи опит мисля, че се получи много добре. Някъде в горните постове, ако се сещате ви показах пантите за бъдещата порта - от ресорна стомана, които изковах сам. Много ми се искаше да бъдат същите и по кепенците на вратите и прозорците, но е много време и трудоемко.. затова заложих на купешко изделие. Ще свикна някак си :)
Само да допълня - вратата е третирана само и единствено с изгоряло масло (както и всичко останало) На първата снимка се вижда много хубаво няколко нюанса. Долната част на терасата е от миналата година, нагоре е мазано от скоро, личат си също така и ненамазаните дъски. Живот и здраве след година всичко ще си дойде на мястото :)

Изображение
image upload

Изображение
post images

Изображение
upload an image
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27

Тема "Преустройство на селска къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: