• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
papalin4o написа:
Аз дори незная, че Монтерей са висок клас керемиди на Руукки, просто цената ми допадна, все пак е 15.50лв., на квадрат.
Здравей,

каква дебелина са тези и с какво покритие - полиуретаново ли?
Tsilkov - майстор
Само да спомена за металните керемиди, че ако си купуваш вносни (Ruukki, Lindab) стандартния размер е нещо от сорта на 1Х2 метра, докато от български производител може да се разбереш за доста по-голям размер което е от значение за дълготрайността и водонепропускливостта. За четирскатен покрив като този верно фирите ще са сериозни.
Фитилчо - майстор
Tsilkov, могат да се поръчат на дължината,която ми трябва.
Има и листове за останалите елементи(да си ги сгъне човек на абкант, щото както каза Вадим, не са хич евтини), 1250 на колкото искаш(тоест колкото е ската)
Christo - майстор
Има и български производител- Тето. http://teto.bg/ Произвеждат в София. Работят с вносни суровини. Който се интересува, не е лошо да сравни цени. Знам,(щото съм ходил във фабриката им), че могат да правят панели с дължина по поръчка.
Фитилчо - майстор
Кристо, аз от там щях да взимам по принцип от тях, но ако разликата е един лев за Rukki, които били S class....


:roll:

Чакам вадим да се намеси :-D да даде мнение по въпроса.


Имайте предвид, че на Rukki, 0.4 мм са 10.50 м2- става въпрос за най евтините. Следващите вече са 15.50 - 0.5 мм с полиестерно покритие.
Някакси си мисля, че Финландските биха били по-добри. ри разлика един лев на м2...
Вадим Владимиров - специалист
Керемидите са най-малкото перо при оферирането на целия покрив. :wink:
Christo - майстор
Виж сега какво, покритието няма как да е калпаво, защото се прави преди ламарината да се нагъне. Най-вероятно още непосредствено след валцоването. Пристига тука на готови рулони с нанесено покритие. И аз се чудех много как при такова "зверско" огъване покритието не се нарушава, но е факт. Оглеждал съм го много подробно, никакви драскотини, никакво напукване, стои едно такова мазно, лъскаво. Сега дали е полиестерно или нещо друго, не знам...
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Керемидите са най-малкото перо при оферирането на целия покрив. :wink:

Остави тва....

Въпроса към теб е- перефразирам

При еднакви условия, ти, на твоята къща - Rukki или Тето ? :wink:
Вадим Владимиров - специалист
Нито едно от двете. Пак метален, но.............
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Нова къща - съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: