Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
manobg - специалист
Дълго време се каня да направя нещо върху тази плоча, под която ми се намира септичната яма. Реших, че ще си направя работилница и склад за инструменти като косачки, резачки и тем. подобни. Реших обаче да направя нещо красиво и да ми е приятно да си работя вътре.

Филмирам всичко и за сега клиповете са без музика, но накрая ще ги свържа в едно цялостно видео. Ето началото.

https://www.youtube.com/watch?v=dzoqv2P5ddQ

Импрегнирам гредите преди монтажа, защото смятам, че така е най-правилно. Не искам да се катеря после да мажа с четката и да ми капе по главата.
ivouz - специалист
Браво от мен !Ще следя с интерес!
manobg - специалист
Пускам следващото клипче, за да стане по-интересна темата.
Първоначално бях замислил 2 врати. Отвора на едната се вижда отред в ляво, а другата трябваше да е отзад в дясно при стената. Там искам да направя малка тоалетничка, в която да се влиза отвън и отвътре. Т.е. като съм по двора и ми се приходи до тоалетната, да не бягам в къщата, същото и като съм в самата работилница. За сега обаче няма средства за тоалетната и ще затворя отвора на задната врата. В последствие много лесно ще от отворя пак защото вече е очертан от греди.

ЛИНК
manobg - специалист
Време е за довършване на покрива и полагане на черната хартия първи слой без посипка.

ЛИНК

И поставянето на дограмата

ЛИНК
EDI - майстор
Браво, много добре се оформя :partyman: .Да ти е жив и здрав общака, дето се вижда да помага. :-D :lol:
bulhomes2 - майстор
Браво и от мен! Изпипвате всичко както си трябва.
l_bonev - специалист
Еди ми взе думите от устата. Като се замисля обаче , и ние с другарката сме същити кримки. :supz:
ivouz - специалист
EDI написа:
.Да ти е жив и здрав общака, дето се вижда да помага. :-D :lol:
Ей никой не хвали майстора персонално,все работата на общака виждате
EDI - майстор
Що бе, първо него похвалих. :lol:
manobg - специалист
Време е да затворим отвън. Избрах да го направя с ламперия 10см под която да сложа армиран найлон. Ламперията ще се лакира с 2 ръце лак на водна основа, а отгоре не знам с какво да мажа, дайте съвет за някаква запечатка или просто така да я оставя ?

ЛИНК

Сега вече искам съвет от вас за вътрешната изолация. Планирам да сложа вата между гредите, но нямам представа коя е с по-добри топлоизолационни свойства, минералната или каменната ?

Тема "Моята скромна постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: