• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bmwww - специалист
Здравейте ! Предстои ми да купувам къща и даже намерих подходяща , обаче след като говорих със собственика разбрах,че къщата е гредоред . Тя представлява маза и два етажа по 100 квадрата като между мазата и първи етаж е гредоред,между първи и втори етаж също и между втори етаж и тавана пак гредоред . Тази мисъл не ми излиза от главата , обаче може да се каже,че къщата е много хубава . Дилемата идва от това ,че намерих земя в регулация пак в същия квартал с ток и вода - не знам къде е тоя ток и вода след като земята представлява гола поляна ,но цената е прилична . Сега се чудя кое е по-добре - да купя къщата и да излея плочи между мазата и първи етаж както и между първи и втори етаж или направо да купя земята и да вдигам нова къща . Ориентировъчно 60к за къщата , а за земята около 20к. Ще се радвам да изкажете вашето мнение и какво бихте направили вие .

Прикачен файл

00_maistorplus_staro_novo_stroitelstvo.jpg
nv952 - майстор
То кво мислим ние не е много от значение :wink:
Важното е кое на теб ти харесва

Аз предпочитам да направя основен ремонт на къща ако:
1 На мен ми харесва
2 Намира се на прилично място (не да е завряна в края на селото или квартала )
3 Много важно е за мен какви са съседите!
4 Много зависи и от състоянието на къщата (на село и нашата е с гредоред но за 75 години не е мръднала)
5 Също така трябва и много желание :wink:

За новото строителство :?
Не съм му голям фен :-D
Аз мисля че ще ти излезе по евтино да купиш къщата и да е ремонтираш от колкото да купиш място и да строиш нова.

Ако искаш по сериозно мнение няма да е лошо да пуснеш няколко снимки на къщата за да се види състоянието ѝ в момента и колегите да ти кажат кво и куца!
bmwww - специалист
Нямам снимки на къщата защото не е моя за сега . Къщата е в много добро състояние ,но дилемата ми идва от това ,че аз така разсъждавам нещата . Къща + изливане на плочи със всичките му там колони и т.н. като го сложим на кантар със закупуване на земя,документи,проекти и т.н за нова къща примерно 120кв.м май всичко е 1 към 1 . И при двата случая го има момента с ремонт т.е. шпакловане на стени,таван ,смяна врати и нови мебели . Абе направо съм доста объркан .
nikolson - майстор
Без да знам как стоят нещата, има едни неща при новото строителство, които могат да закучат работата. Откриването на партиди за ток и вода. Отделно, не се знае какво е разрешено да се строи на празното място. Ако е отредено едноетажна къща, а искаш двуетажна, ще трябва да правиш частично изменение на плана. Други неща при строеж на зелено е например оградата, допълнителното облагородяване на двора и т.н. Та искам да кажа, че, даже ремонта на къщата или строежът на гола поляна да са 1:1, допълнителните разходи за посочените неща могат да изменят съотношението. Говоря и за неща като гараж, сонда/кладенец, овошки и всякакви такива.
brum - майстор
Даже да изключим "декоративните" елементи като овошките - за да ти излезне 1:1 цената на старата и новата къща трябва цената на старата да е доволно завишена. Още повече, че старата щом е с гредоред явно е наистина стара, а не е нещо на 5 години.
bmwww - специалист
Максималната сума която имам в момента е 80к.С нея требва да се купи земята,оправят документите ,завърши грубия строеж,оградата и покрива . Аз лично не съм фен на това да купя гредоред . Изчетох темите и знам за предимствата и недостатъците му . Земята е 1 декар като аз си мисля за нещо от рода на 100-120 квадрата + гараж и маза(препоръчително), т.е. три стаи ,хол и кухня . Всяка стая с баня и тоалетна . Не знам изобщо да се хвърлям ли в такива проекти - от друга страна къщата макар и хубава , няма почти никакъв двор .
Svetoslavoff1 - майстор
Зависи и доколко си на зор, имаш ли покрив над главата си, дет се казва. Щото ако времето не те притиска много, можеш да почнеш на парцела докъдето стигнат парите, разбира се с акцент основните неща. А после цял живот да си чоплиш по нещо и да довършваш. Дворът си е голям +.
шоп - майстор
bmwww написа:
Здравейте ! Предстои ми да купувам къща и даже намерих подходяща , обаче след като говорих със собственика разбрах,че къщата е гредоред . Тя представлява маза и два етажа по 100 квадрата като между мазата и първи етаж е гредоред,между първи и втори етаж също и между втори етаж и тавана пак гредоред . Тази мисъл не ми излиза от главата , обаче може да се каже,че къщата е много хубава . Дилемата идва от това ,че намерих земя в регулация пак в същия квартал с ток и вода - не знам къде е тоя ток и вода след като земята представлява гола поляна ,но цената е прилична . Сега се чудя кое е по-добре - да купя къщата и да излея плочи между мазата и първи етаж както и между първи и втори етаж или направо да купя земята и да вдигам нова къща . Ориентировъчно 60к за къщата , а за земята около 20к. Ще се радвам да изкажете вашето мнение и какво бихте направили вие .
Интересно как ще отлееш две плочи върху гредоред!? Това са едни 24-28м3 армиран бетон!!!
върху какво ще легнат? Основите ще издържът ли, колони има ли?

Разбира се, това може да стане с проект и сериозно укрепване, но ако разбереш цената, обема работа и времето за направа-сам ще си отговориш на въпроса кое да избереш.
Успехи!
bmwww - специалист
Да точно - аз затова пуснах темата . За да помогнете да взема решение . Вие тук сте строили и ги знаете нещата . Аз за първи път в живота си се сблъсквам с нещо подобно и грам не съм наясно с нещата . Просто искам да взема правилно решение .
crez - майстор
Ето тук как се прави http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 3&start=20 Махаш всичко,остават гредите в/ху тях кофраж със залягане на 1/2 тухла в стените армираш и лееш. Аз ги излях с бетонпомпа, вкара маркуча през прозореца. Отдолу м/ду гредите сложих вата и след това гипскартон. Гредите,кофража стават под бетонната плоча, двойна носимост :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Избор между закупуване на къща и ново строителство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: