Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ROBOT - напреднал
@ Passa - Oще в първият пост съм го написал

".... от 11 години покрива беше изграден от хубави изсъхнали дъски, подсилен е на няколко места също и тогава бе покрит с посипка битумна, която не е мръднала и капка не е пуснала"

Покривът го направих(ме) 2004 края и тогава залепихме рулата посипка....НО Искам керемиди,
затови питам какви ... засега се спрях на TONDACH Twist червена енгоба. Харесват ми, големи са и съответно по леки (мисля 35кг на кв.м.). Вупроса е че никъде няма от този модел ... видях една единствена TONDACH Twist червена енгоба керемида :((((( искам да ги сравня директно с TONDACH Twist теракота .... но имаше само една в само един склад :(((

Прикачен файл:
Twist-terrakotta_content_overlay.png
Прикачен файл:
Twist-piros_content_overlay.png


Не мисля че имам някъде нужда от четворник ??? затова качих снимки на покрива актуални от преди седмица както и чертежите
lov - майстор
Фитилчо и аз питах защо, па ми извадиха от девет бари вода и кат се наслушах взех че запретнах ръкави да пробвам. Тъкмо си приключих темичката с куките за снегозадържане. Постнах и снимки с крайния резултат ма и там ме застъпиха да ми казват че греша в сметките с цените и не съм си ценял труда.
Преди питах как може една пласмасова лентичка за птици и други гадини да струва 3 и нещо си за метър ма и на нея има намерих заместител но на цена 0.3 и то от метал. И за още колко неща имам в предвид но като завърша покрива ще показвам.
Фитилчо - майстор
lov написа:
Фитилчо и аз питах защо, па ми извадиха от девет бари вода и кат се наслушах взех че запретнах ръкави да пробвам. Тъкмо си приключих темичката с куките за снегозадържане. Постнах и снимки с крайния резултат ма и там ме застъпиха да ми казват че греша в сметките с цените и не съм си ценял труда.
Преди питах как може една пласмасова лентичка за птици и други гадини да струва 3 и нещо си за метър ма и на нея има намерих заместител но на цена 0.3 и то от метал. И за още колко неща имам в предвид но като завърша покрива ще показвам.
Абе аз за тая цена дето я дават ще си ги направя от НЕРЪЖДАЕМА ЛАМАРИНА ! :finga:
Май ще взема така да направя, да си купя неръждаема ламарина и ще си ги свия аз на абкант... включително снегозадържащи и затварящи L профили
lov - майстор
Ето я темичката

viewtopic.php?f=56&t=51670 не ти трябва и абкант за тях. Даже усталъка вече ми е излишен ма не си струват разходите за пращане на това ръждаво желязо. Направих 300 и нещо си бройки по сметки трябва да ми стигнат. За профилите ще ползвам старите като ги обличам с битумна изолация с подсипка. От старото материал са :) дебела 1мм горещопоцинкована ламарина. Тук там е избила ръждица а това с лепенето отгоре съм го тествал преди 5 години на едни прогнили олуци и ламаринен покрив. Кръпки колкото уж да изкарат зимата а то времето си минава и не са мръднали. Дори където имам да сменям пак ще ползвам обикновенна поцинкована и ще ги подлепя и тях че да са в цвета с циглите. За билната лента дето и тя е на луди пари bulhomes2 отдавна писа как го е направил със същия материал ама никой не чете май.
Фитилчо - майстор
За да избегна проблема с покритията, ще ги направя от сатинирана неръждавейка !
80 и няколко лева листа размер 1250х2500х0.5 мм
И е вечно... ще потъмнее малко, голяма работа...
Тъмно сиви метални керемиди с лайсни и снегозадържане от неръждавейка ще стои много добре :)
Не ми трябва абкант, ама ми трябва гилотина :lol:
Никой нищо не каза по въпроса за Винтовете...

Вадиме?
Фитилчо - майстор
Passa написа:

Вие искате да ловите Маймуни с трици - няма да стане.
Това не го бях видял....

Аде па да видиме, че ще стане :wink:

Ние самите сме се занимавали с ламарина МНОГО ПРЕДИ тия мними търговци да почнат да ни цакат с топла бира.... :finga:
lov - майстор
Фитилчо написа:
За да избегна проблема с покритията, ще ги направя от сатинирана неръждавейка !
80 и няколко лева листа размер 1250х2500х0.5 мм
И е вечно... ще потъмнее малко, голяма работа...
Тъмно сиви метални керемиди с лайсни и снегозадържане от неръждавейка ще стои много добре :)
Не ми трябва абкант, ама ми трябва гилотина :lol:
Никой нищо не каза по въпроса за Винтовете...

Вадиме?
Поразрови се може и да си я намериш направо на лента. Мисля че срещах подобна оферта. Но за куките трябва да е поне 1мм. Всичко се намира стига да имаш мера за търсене. По белия свят гледам че все с медна го правят дори и олуците та чочвам да се замислям дали нещо бъркаме пак в сметките. Щото копувах една 0,5х400 широчина и нищо чудно да дойде на по добра цена от измислените с полимерно покритие.Режат ти от рулона и колкото излезе на кило.И тя е вечна.
ROBOT - напреднал
получавам противоречиви оферти за бройки на детаили и керемиди ... Колко линеини метра летви трябва да купя??? Казват ми 5 на 5 задължително ...


не изглежда зле тоя Туист :

Изображение

Изображение


Изображение
Последна промяна от ROBOT на вт сеп 01, 2015 3:15 am, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
Колко линейни метра трябва да купиш, може да ти каже само човек, който го е правил, примерно Вадим може да ти каже колко материал отива в един кв метър, пък ти да си го умножиш по лицето на покрива...
lov написа:
Поразрови се може и да си я намериш направо на лента. Мисля че срещах подобна оферта. Но за куките трябва да е поне 1мм. Всичко се намира стига да имаш мера за търсене. По белия свят гледам че все с медна го правят дори и олуците та чочвам да се замислям дали нещо бъркаме пак в сметките. Щото копувах една 0,5х400 широчина и нищо чудно да дойде на по добра цена от измислените с полимерно покритие.Режат ти от рулона и колкото излезе на кило.И тя е вечна.

Нямам нужда от ленти за снегозадържащите, при металните керемиди са направени от профилирани елемнти с дължина метър и се навиват отгоре на металните керемиди:

Изображение
lov - майстор
Аз останах с впечатление че ще слагаш керамика.

Тема "Избор на керемиди за покрив - бетонни или керамични?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: