Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
здравейте на вторият етаж на моята къща в едната от стайте имам розета и в стаята до нея също на а първият етаж е същото една в кухнята и една в бяната която е до кухнята не са на една и съща позици демек че не са една под друга а едната е по на лява другта по вдясно та така и една от тях която е на вторият ета нагоре комина дърпа но малко по надоло около 10 см под розетката има пепел незнам колко е дълбоко запушването на доло но не е никак малко та как може да се отпуши пробвах през розетката прокарвах нестана а преди беше и комина запушен но дойде един майстор и отгоре с едно 10 кила топка пуска на долу с триста зора и каза че и надолу под розетката е запушено но ще дойдел пролетта да го оправи но така и не дойде та как мога да го отпуша защото ако и тая зима е така ще имам доста разправий (съжелявам че така зле описах проблема но неразбирам от комини и тн)
fbr - майстор
Я накарай някой около теб, да го прочете това, и го питай дали е разбрал нещо.
ivouz - специалист
И аз три пъти четох но уви нищо не можах да подредя от писането ти!
Вземи и го начертай или снимай ,скицирай че....иначе на зима......
nv952 - майстор
Изобщо не си играх да ти чета писанията :!: :shock:
Първо се научи да ползваш препинателни знаци!
Ако не ги познаваш-тук може да се запознаете :wink:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1 ... 1%86%D0%B8

След това си редактирай мнението и чак тогава може да очакваш помощ! :cool:
koveslav - майстор
Аз разбрах,че комина дърпа,но до ниво малко по-ниско от розетката се е напълнил със сажди.
Пак според това,което схванах ще кажа,че под розетката на около 40-50см от пода трябва да има една правоъгълна вратичка,на която казваме чистачка.Всяка пролет,а и след всяко почистване на комина,трябва тази вратичка да се отваря и да се извадят падналите при почистването сажди.Това се явява нещо като утайник на комина.Причината да се изгражда така комина е,че при работата му постоянно падат сажди и обема от тази вратичка до розетката в един момент ще се напълни.При поредното им падане ще се запуши и отвора на розетката и кюнеца вкаран в нея.Това може да се случи и през ноща,докато спите,а печката гори и тогава може да се случи най-лошото.....Често "чистачките" с лека ръка са зазидани,"щот не е модерно да ги има,разбираш ли....",особено пък ако е монтирана камина.
tanq222 - специалист
Пробвай да запалиш вестници през розетката, така добре обгарят саждите, но внимавай да не се запали комина.

Тема "запушен комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: