• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
botev_fen - напреднал
И аз така си помислих. Имам и друг въпрос. Върху последния ред тухли има греда, върху нея са заковани каприорите. Между тази греда и осб-то има пролука. Тази пролука трябва ли да се затваря примерно със иззиждане или се затваря с изолацията и сачак?
fbr - майстор
Зависи за какво се ползва подпокривното пространство. Някои ги затварят с каквото намерят за добре. Други слагат решетки, за да става вентилация, но да не влизат птици. А съм виждал и така оставени, без да им прави впечатление на собствениците.
egomen66 - майстор
Аз бих подзидал. Във зависимост от това , какъв ти е покрива... студен или топъл, помисли за някаква вентилация , на под покривното пространство. За петната от влага... наистина може да са от навяване на сняг. Близко до прозорците ли са тези петна? Може... ако има теч някъде , да не е точно над петната , и да подлизва по гредите...а те да о-ветрят , и да не можеш да прецениш точно. Наблюдавай го , при дъжд , или снеготопене. На мене също ми предстой това упражнение , с подзиждането...Качвам ти една примерна снимка... :partyman:

Прикачен файл

523971-obiavi-1.1big.jpg
botev_fen - напреднал
По принцип няма да го ползвам за нищо под покривното, освен за някакъв багаж евентуално. На таваните ще има изолация и затова се чудя,дали си заслужава занимаването да го зидам. Нали като се слага външна изолация платната влизат между ребрата от така тази дупка се затваря?
egomen66 - майстор
botev_fen написа:
По принцип няма да го ползвам за нищо под покривното, освен за някакъв багаж евентуално. На таваните ще има изолация и затова се чудя,дали си заслужава занимаването да го зидам. Нали като се слага външна изолация платната влизат между ребрата от така тази дупка се затваря?
Най- вече заради гризачите... Да ти е мирна главата. За себе си , съм сигурен , че ще го направя...За тебе... ти си знаеш. :partyman:
шоп - майстор
Имам един таван към 100м2 плоча е. Над гараж и лятна кухня. Подзиждането между мертеците е със стиропор, мрежа и шпакловка. За 10 ина год вече, няма поражения от гризачи ( отвътре стиропора не е шпаклован и се вижда).
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Покрив - НАПРАВИ САМ...Алтернативни решения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: