• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stoqnmonev - напреднал
Здравейте!Имам няколко въпроса свързани с улуците на покрива.Спрях се на Американски безшевни,но изникнаха няколко въпроса,особенно за цени.
1.Има ли някаква ориентировъчна цена за линеен метър,или всичко е строго индивидуално?
2.Колко трябва да са широки челните дъски?
3.Обличането на челните дъски с ламарина колко струва?

Прикачен файл

POKRIV2 001.jpg това е къщата,без стрехите,а те са около 60см
stoqnmonev - напреднал
n_a написа:
По странен начин си си формулирал питането



http://bg-uluci.com/

http://www.vasroofing.com/xdocs/tenek_V ... a_2015.pdf

http://www.vasroofing.com/pages.php?page=6

http://stil71.com/cl.pdf
Наистина е странен :-D Ценовите листи ги погледнах,но хич не мога да се ориентирам по тях.Идеята ми беше,който е слагал и помни цените с майсторлъка :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Единственото реално и разумно, е да поискаш оферта
шоп - майстор
n_a написа:
Единственото реално и разумно, е да поискаш оферта
+1
това е правилният път

Обаждаш се на Х фирми с въпроса: искам например 60л/м олуци в обект с местонахождение /адрес/ с кота /.../

Получаваш офертите и правиш избора си.
Всичко друго е празни приказки.
Успехи.
stoqnmonev - напреднал
n_a написа:
Единственото реално и разумно, е да поискаш оферта
Знам,че е така.Исках да си направя сметката на парите.В смисъл колко повече се оскъпява спрямо ПВЦ улуците.
Относно челните дъски-Майстора утре започва работа по покрива,ще се прави скат по скат,та не него му трябва информация за тях.Човека ме пита какви ще слагаме-дали обикновенни дъски които ще се обличат,или такива с орнаменти които ще се лакират.Еднозначен отговор на този въпрос аз нямам,защото не зная колко по-скъпо ще ми излезе с обличането.Говорих с едни момчета които поставят метални улуци,ще дойдат във вторник сутрин,ще ми дадат оферта за улуците и челните дъски,ще обсъдят с майстора поставянето на челните дъски.
...ами ако не дойдат-търся други,минават ден,два през които не може да се работи по покрива.
Ето за това искам предварително да знам!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Челните дъски не се ли слагат накрая?
И какво не можа да си сметнеш по онези таблици с цени? Сметни си първо линейно колко ти е улука, че засега не го знаеш, преброй чупките-мупките, воронки, водостоци, всичко което искаш и може да имаш и смятай.
Не те разбирам
stoqnmonev - напреднал
ок ,ще смятам.Покрива ще се прави скат по скат,а не наведнъж!!!Човека ми каза,че преди да почне да кове летвите върху фолиото му трябва челна дъска.До вторник аз трябва да знам със сигурност каква ще слагам.
Ще се оправя сам, Модераторите ако искат да трият темата
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре. Подходи откъм другия край. Колко струва метър такъв улук, онакъв улук, трети улук...Няма сметки, само сравняване
Вадим Владимиров - специалист
Ако ти е от полза, заповядай.
1. Улук - 63л.м*5,5=346,5лв
2. Конзола - 130*0,55= 71.5лв
3. Ъгъл външен - 7*9.5= 66.5лв
4. Ъгъл вътрешен- 3*9,5= 28.5лв
5.Водосборно казанче x*14.7=
6. Водосточна тръба х*6,25=
7. Коляно х*5,3=
8. Държач за водосточна тръба х*1,65=
9. Надулучна пола 70л.м*4= 280лв
10. Улама х*7,8=
11.Обшивка комин х*33,3=
12. Профил за обличане на челна дъска

Дължината на уламите си определи по формула: Lреална=Lплан/cos(λ)

На снимката долу съм извадил всички размери на покрива , поне така би трябвало да изглежда. Ако имаш въпроси, давай ги.
И съм ти показал профила за обличане на челната дъска. Препоръчително е единия край на профила да е фалциран, както е на снимката. А челните трябва да са монтирани перфектно, ако се обличат с ламарина.
Изображение

Цени за труд не съм ти писал, сам ще се спазариш.И цените са без ДДС.

Прикачен файл

(600 x 480).jpg
(600 x 480).jpg (33.82 KиБ) Видяна 2365 пъти

Прикачен файл

Челна (600 x 480).jpg
Челна (600 x 480).jpg (11.2 KиБ) Видяна 2365 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси за улуци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: