• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
fbr - майстор
Едната страна на къщата ми е в ужасно състояние ( прахоляк, мръсотия, пръски от бои и разтвори, които не се чистят и с водоструйка), мазилката е от онази грапавата (филцова) с бял цимент, и с голям зор успях да я боядисам с фасадна боя. Стана достатъчно добре, но се чудя как да опресня и митата мозайка, която се явява цокъл. Дали да я боядисам и нея с такава фасадна боя, или има нещо по-подходящо за случая.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Моля те, дай снимка
Kasap - специалист
fbr написа:
Дали да я боядисам и нея с такава фасадна боя, или има нещо по-подходящо за случая.
вар?
iliya_i - майстор
Kasap написа:
fbr написа:
Дали да я боядисам и нея с такава фасадна боя, или има нещо по-подходящо за случая.
вар?
[-X

Блажна боя - не се влияе от влага, а това е ролята на цокъла.
fbr - майстор
iliya_i написа:

Блажна боя.
Няма ли да стане по-грозно от сега. Мозайката е нещо подобно на това, с преобладаваща черна съставка.
Изображение
iliya_i - майстор
Чисто черно мисля ще подхожда (но не знам какъв цвят е нагоре стената). А може и да се експериментира - търси добър художник на графити (не драскач).
toni_g79 - специалист
Ако си решил да я боядисваш,бих ти препоръчал гръцките бои на Chrotex,работил съм фасади с тях и смея да твърдя,че са здрави.С блажно не мисля,че ще стане добре......
fbr - майстор
Нагоре е цвят "шампанско" но между мозайката и мазилката има кант около 5 см керемидено червено.
sstefanov - майстор
fbr написа:
... как да опресня и митата мозайка, която се явява цокъл...
Изтъркай я, всяка боя ще е по-грозна (и по-нетрайна).
fbr - майстор
sstefanov написа:
Изтъркай я, всяка боя ще е по-грозна (и по-нетрайна).
Виж, това е добра идея, ама с някакъв абразивен камък или някаква машина би трябвало да стане това.
  • 1
  • 2

Тема "С какво да боядисам митата мозайка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: