• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stoqnmonev - напреднал
Здравейте!Остана някой лев от покрива и реших да сменя старото входно антре.Мислех да е изцяло с ПВЦ,но като ми сметнаха колко ще струва и се хванах за главата-3000лв.Казаха ми,че покрива много оскъпявал(а и изцяло бяло някак си не ми харесва).Реших,че ще е по-добре да направя покрива с керемиди ,за да се върже с покрива на къщата.Тук обаче идват питанките:Кой е най-удачният вариант?Мислех да зидам с газобетон,но много ще се затвори,а имам стая която единственият прозорец е към антрето.Искам да е максимално осветено.Мислех да излея колонки,трегери.Там проблема е,че ми се струва,че разтоянието от 2м ще е голямо,защото трегера не трябва да е висок повече от 10см.Мислех да го направя с дървена конструкция,но там пък ме е страх,че дървеният материал може да е суров и да не се изкриви след време.ПВЦ-то дали няма да го държи,незнам.Приемам всякакви акъли:)

Прикачен файл

WP_20151005_003.jpg Искам нивото на прозорците на антрето да са на едно ниво с десният прозорец.

Прикачен файл

WP_20151005_002.jpg

Прикачен файл

WP_20151005_001.jpg
vlad0 - специалист
Най-добре според мен е да го премахнеш цялото антренце. Иначе от вариантите, които си изредил най-удачно е с дървени греди и покрив с керемиди, за да не изглежда като кръпка. А иначе и мокър да е материала като го наковеш няма на къде да изметне.

Успех!
stoqnmonev - напреднал
vlad0 написа:
Най-добре според мен е да го премахнеш цялото антренце. Иначе от вариантите, които си изредил най-удачно е с дървени греди и покрив с керемиди, за да не изглежда като кръпка. А иначе и мокър да е материала като го наковеш няма на къде да изметне.

Успех!
Оф,ако питаш мен и аз бих го махнал,ама ела ти убеди майка ми и баща ми:)
Чираче - майстор
Когато станеш собственик на имота, тогава питай. За момента питането ти не е актуално.
veribela - специалист
За покриване с керемиди съществуващиянаклон е малък. Ще трябва да се намали растоянието от вратата до улука.
stoqnmonev - напреднал
Чираче написа:
Когато станеш собственик на имота, тогава питай. За момента питането ти не е актуално.
Имота е мой,а това,че аз съм решил да се съобразя с мнението на родителите ми,си е моя работа.Четеш,ако има с какво да помогнеш-помагаш,като нямаш,поне не пиши глупости.
stoqnmonev - напреднал
veribela написа:
За покриване с керемиди съществуващиянаклон е малък. Ще трябва да се намали растоянието от вратата до улука.
Ами аз искам да го сваля отпред максимално,но като сложа греда 10см.,ребро още 10,летва ,керемида,то ще отиде минимум 30от вратата нагоре.Не съм мерил точно ,но прозорчето над врата е около 50см.,т.е. наклона ще падне с около 20.Дали този наклон няма да стигне.Ще проверя колко трябва да е минималния наклон при тондах Македо и ще умувам.
nabi - специалист
здравеи направи носещата конструкция от метални профили,така ще намалиш сеченията.
stoqnmonev - напреднал
nabi написа:
здравеи направи носещата конструкция от метални профили,така ще намалиш сеченията.
Здравей!И този вариант мислех,но как после ще се постави ПВЦ-то?Как ще се "обърнат" прозорците?На мен ми трябва минимум 10см ширина,а такива метални профили...
chapara - майстор
Нещо те преметкат за дограмата. Миналата година правих балкон 1.40м/2.80м с Н=3.20м. Фирмата сама демонтира всички железарии и извърши перфектно монтажа на 3 ти етаж. Отваряеми двустранно прозорци, комарници , термопанели и стъклопакети за 1800 лв. Това са 18 кв.м. дограма. Като гледам при теб няма и половината :?
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за входно антре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: