Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kGitsov - специалист
Здравейте,

От няколко месеца търся имот в определена област и се нагледах на какви ли не красоти за малко или много пари.
Повечето от тях се оказват или не реални или видиш ли ти на, преди няколко дни го купили. Докато се разправям със схемите за реклама на някакви брокерчета, офертите изпадат и заминават, без да направя нищо по въпроса и тъпча на едно място.

Отскоро почнах да гледам и търгове за имоти от ЧСИ.

Интересува ме при търговете и въобще какво представляват идеалните части от имот.

Например:
една трета идеална част от поземлен имот с площ от 1000,00 квадратни метра по документ за собственост, а по скица от 900,00 квадратни метра, съставляващ имот №ххх , за който е отреден Урегулиран поземлен имот парцел № хххххх-ххх в квартал ххх , по регулационния план на гр.София, целият с площ от 950.00 квадратни метра, при съседи по документ за собственост: Петър Петров, Ангел Ангелов и Димитър Димитров.

*Написаното е съчинение

Това какво означава? Имотът който ще се продава е 1000 или 900 или 950квадрата?
Тия 1/3 идеални части, това е частта от този имот, която купувам (върху която ЧСИ пуска търга на този, който има право върху имота - например наследници 3-ма ама на 1-ния от банката му взимат частта заради заеми и я пускат за продан) ..

В крайна сметка ако плащам например 10000 лв за този имот, какво получавам и има ли някаква схема от която да се притеснявам да не ме "лашне" някой недоброжелател.

Принципно планирам да се посъветвам с адвокат, но искам да се спра на няколко варианта на имот и тогава да действам.
VLADO66 - майстор
Гледа се квадратурата по скицата,която е реалната след /явно/ урегулирането на поземления имот.Ако не искаш да имаш проблеми със съсобственика/обикновенно са повече/ ,трябва да купиш от тях 50м2.И тук започва танца с кандърдисването и извиването на ръце. :wink:
kGitsov - специалист
а тая 1/3 идеална част какво значи..
Моята логика (може и грешка) ме води че 1/3 означава че имота ако е 1000кв.м 333.33 са на тоя чишит и докато не се убедят другите двама, които държат другата част застрояване ЙОК, собственост САКЪН!

Грешно ли мисля или?
VLADO66 - майстор
Една трета се продава,не видях.Значи задачата е още по сложна.За да правиш каквото и да е в имота,трябва да питаш останалите.Забрави.
fbr - майстор
Идеална част на ЧСИ търг ще поглеждаш, само ако си собственик на една от другите идеални части.
ArturDent - Почти Безобиден
Наистина забрави, орташката работа ...
Получаваш наистина идеални части и нищо реално.
Никакво решение за имота не можеш да вземаш, без съгласието на другите съсобственици.
Няма никакво значение дали другите съсобственици са наследници или не.
Дори нямаш право да го продаваш без преди това да си го предложил на другите съсобственици.
kGitsov - специалист
Ясно, значи се придържам към варианта от обяви да търся.
Благодаря на всички, които се отзоваха в темата!
ArturDent - Почти Безобиден
Никой не ти е казал да не гледаш ЧСИ.
Просто да не се занимаваш с идеални части от парцели.
Ако имаш "втори етаж и 1/2 ид.части от парцел...".
Тук поне втория етаж си е твой, но ще трябва да се споразумявате с другият собственик как да ползвате двора.
Има някои имоти които си идват със споразумение за ползване. Демек двора е орташки но е записано - аз ще ползвам това, а ти това. Прави се заради избягване на дразги.
Но за строене - винаги ще трябва да питаш другите съсобственици.

Трябва да имаш предвид че имотите продавани от ЧСИ, може да имат много проблеми.
Представи си че на теб банката реши да ти продава имота - че ти ще вземеш всичко което можеш, даже и кабелите....
kGitsov - специалист
Мдам.. ясно!
Аз гледам само парцели, не ми харесва идеята за някаква стара къща, в която да налея супер много пари да я оправя и пак да съм ограничен в например разпределение или положение.. Може би ще ми излезе по-скъпо, въпреки че не е гаранция, но ще е това което искам за много години напред.

:rock:

Тема "Идеална част от имот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: