• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shotik - майстор
Според името на темата -"Идея за изолиране на фургон " , дали камъните са изолация ?
Аз не мисля така . Може би по скоро е "Идея за облицоване на фургон " .
Чираче - майстор
VLADO66 написа:
Като има камъни бол,защо не габиони? https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... C38QsAQIHA
Защото при габионите се вижда мрежата. А какво ще се случи, когато след време мрежата кородира, и се разпадне? Освен ако не е от неръждаема тел.
VLADO66 - майстор
Има габиони плетени с тел с полиестерно покритие които ще надживеят фургона.Не е добра идея да се пробива термопанела на фургона особено ако е с пълнеж от вата.С циментово лепило няма да стане защото камъка и метала имат различен коефициент на линейно разширение.Вариант за лепене е да се вземе един пистолет за пяна и пяна за топлоизолация и да се лепи-нарежда се един ред и се минава отзад с пяна.Неудобство е че реденето трябва да става в рамките на ред на час,защото иначе на всеки ред пистолета трябва да се чисти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това с пяната е идейно, само технологията ти не ми допада :-D
gechev - специалист
Абе с камъни няма ли да стане змиярник? То ако са смокове добре ама ........ :lol:
Чираче - майстор
VLADO66 написа:
......С циментово лепило няма да стане защото камъка и метала имат различен коефициент на линейно разширение......
Съгласен съм, че всеки материал е с различно линейно разширение. Защо тогава се казва "железобетон" и от какви материали се прави той? Аз мисля, че основно е от желязо, цимент, пясък и филц. Нали? И как не са паднали сградите, строени от материали с различно линейно разширение? :?
koveslav - майстор
ProvideR написа:
.....Колеги,
искам малко помощ за фургона, за да не го разваля накрая.....
Аз бих направил самоносещи каменни зидове наоколо,близо до стените на фургона,но без връзка с фургона.Неговата здравина и стабилност е смешна като опора за тежки каменни стени и конструкции.Освен това разпробитата ламарина е предпоставка за бъдещи течове в изолацията,ако някога се повреди допълнителния покрив,а също така и за ускорена корозия.
През определена височина в зида-стабилизиращи бетонни пояси,като на челата им се вгражда камък,за да не се разваля дизайна.За моята идея обаче ивицата фундамент наоколо е тясна.
martinpetrov - помощник
https://www.youtube.com/watch?v=IIuVcvXzlZA

Може би фургона ще може да изиграе същата роля.

След 3-тата - 4-тата минута става по интересно.
шоп - майстор
Чираче написа:
Аз бих го направил по следния начин. От квадратна тръба 40/40/3 правиш скара през 1 метър от всяка страна. Към нази скара се заварява армировъчна мрежа с око 20/20 см с дебелина на тела поне 5 мм. От вътрешната страна на тази основа можеш да сложи колкото си искаш стиропор или фибран за топлоизолация. След това започваш да зидаш камъните с разтвор пясък:цимент 1:1. Заедно със зидането оформяш и фугите с гъбичка. Измивай внимателно камъните веднага със зидането, защото после чистенето от цимента е проблем. И.... не бързай. Оставяй всеки ред камъни добре да стегнат с разтвора, за да не паднат.
+1
това е модела, който бих направил и аз.
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за изолиране на фургон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: