Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sasko12345 - специалист
Тераса закачена с стоманени въжета за бетонен пояс от къщата възможно ли е. искам да си направя тераса на около 7 метра е височината дали ще мога да я закрепя с стоманени въжета.
sasko12345 - специалист
i drugo mi hrumva na um da spusna dve gredi hvanati za gredite na pokriva osven vyjetata za po sigurno.
infomar
Що да не може. Слагаш 4 бр. 32мм въжета с капсуловани накрайници, захванати за специално вградени заварени и циментирани уши, правиш терасата от метал... и си свиркаш. Разбира се не е желателно под нея да минават хора - не, че ще падне, но не е приятно да я гледат. Света познава много големи спортни зали... сгради на летища... и др. захванати за въжета
torbalan - Дървен философ
Ако не държиш да е точно с въжета - може да я подпреш с греди под 45 градуса отдолу.

И до тук с форума. Такова нещо без проектант не прави. 7 метра си е бая височина...
шоп - майстор
За можене-може.
Преди години и аз бях пред подобна дилема. Тераса 10 на 4м...
Оказа се обаче, че ще ми е по-евтино да стъпи на 6 стоманобетонни колони 30х30см.

Обаче това не е шега работа. Наеми си конструктор и архитект за да се сметне всичко. Въжето е най-малкият проблем. По-важни са закладните части и закрепването. Както и съществуващата конструкция дали ще издържи.
Успехи!

Тема "Тераса закачена с стоманени въжета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: