• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
DimitarDimitrov - напреднал
Здравейте приятели,

Отдавна не съм писал, защото издирвах местенце(XXVII). Почти съм го купил, кажете и вашето мнение (прикачам скица).

Минусите са че точно през мястото минава голям водопровод- зелената линия на скицата(доколкото разбрах е някакво отклонение на Рилския водопровод), по закон четох, че разрешеното отстояние за строеж от него е 5м, което не е чак такъв проблем(в момента в мястото има построена малка къщичка около 35кв. точно на 5м от водопровода). Самото място има денивилация в горната част започваща от края на къщата. около 4-5м. и в горната си част пак е равно.

Кажете какво мислите :)
Прикачен файл:
Screenshot_7.jpg
Screenshot_7.jpg (89.81 KиБ) Видяна 898 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Почти честито. Канализация там има ли? Защото ако няма.... с този водопровод ще си в голям проблем. Какво е това с червеното? И не разбирам кое е горния край :-) накъде е наклонът
VLADO66 - майстор
Провери си хубаво сервитута на водопровода.Искай от стария собственик да извади виза.Неудобството на тупиците е че трябва да обръщаш,няма кой да го чисти през зимата и контейнерите за боклук в най-добрия случай са в началото на тупика.
DimitarDimitrov - напреднал
Привет

Наклона от от зелената линия до началото на къщата, къщата, както и малката постройка са на равно.

Тупика е къс около 30-40м. и се излиза на асфалтов път. Контейнерите наистина са малко по- далече на около 80-100м. , но това за сега не ме притеснява толкова. Канализация в момента до къщата няма , но в съседство има къща, която се е включила към пречиствателната станция на близкия комплекс(Бяла Черква) срещу еднократна такса от 500лв. , което си е супер като се има предвид, че голяма част от южната дъга е на септични ями.

Времето малко ни притиска и най-вероятно няма да има време за изкарване на виза, въпреки, че много ми се иска. Говорих с гл. Архитект, както и главния инжинер на Панчарево и от там казаха да проверя в наредба Н8, там максилания сервитут е 5м. Но дори и да е повече, мисля че ще има място за едни 100-120кв къща(мога да направя 160кв. на това място, 2 етажа и подпокривно)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пътят на твоя бъдещ канал да не сече водопровода?
DimitarDimitrov - напреднал
Не, канализацията и водопровода ще минават по топика.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
DimitarDimitrov написа:
....
Времето малко ни притиска и най-вероятно няма да има време за изкарване на виза, въпреки, че много ми се иска. Говорих с гл. Архитект, както и главния инжинер на Панчарево и от там казаха....
Срокът за издаване на "виза за проектиране" е две седмици. С тази виза ще разбереш какво може ам. Няма никакво значение кой какво е говорил. Писмено и подпечатано. Намери времето.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Pop up House около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: