• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Накладки странично ще бъдат добавени, а горе където се събира ската , вече са поставени :razz:
BLUEPUPIL - майстор
Фитилчо написа:
Накладки странично ще бъдат добавени, а горе където се събира ската , вече са поставени :razz:
Дай да ги видим.*********** И да повторя или потретя за тези дето четат тази тема и др. подобни теми във форума касаещи, покриви от кухи правоъгълни профили и имат намерение да се юрнат да правят такива- Недостатъците им не могат да компенсират икономията на стомана (при съпоставянето им с ГВ профили).
Фитилчо - майстор
BLUEPUPIL написа:
Дай да ги видим.***********
Изображение
stivemaster - майстор
Мен лично малко ме дразни, използването на русизми без нужда .Имам предвид "наладка" вместо укрепваща планка или плоча.
По повод снимката, не знам дебелината на плочата каква е - даречем 4мм, но на този заварчик ,който иначе заваря очевидно добре,да му направите забележка, за катета който трябва да е по широк и да покрива цялата дебелина на плочата със съответния провар.
Фитилчо - майстор
stivemaster написа:
....
Съгласен със всичко, ако притежавах тогава телоподаващо ..., щях да си го налея аз , но електрожена не ми е сила. За съжаление тогава статуса на Кемпито беше - Откраднато :|

Планката е 6 мм . Профила е 100/100/6

Никой не се нае да ми сметне ферми разпънати с дъб отдолу. За съжаление ще са ми в хола и само масив е приемливо, не искам да обличам металните профили.
Ще заваря неръждаеми планки отстрани на фермите и вътре в тях ще захвана дъбовата греда 112/100мм, като ще я вкопая между неръждавейките и ще разпробия със шпилки през цяло неръждавейката и вкопаният в нея дъб. В дъба ще вградя дебела метална втулка, да кажем външно Ф40 мм , вътре Ф16 мм, за да мине шпилката. Калпачати гайки ще затворят цялата картинка.

Това са закостенялите бг архитекти/контруктори. Не се правело така... Абе ти ми го сметни, и не ми обяснявай как се прави, плаща ти се , да го сметнеш... Не можело
Хубаво :wink: айде да видим дали не може :razz:
stivemaster - майстор
Закостенели ? Пък те са откровено недоразвити ,но пък и бавноразвиващи се ,неподозиращи състоянието си занаятчии,които под формата на "не се прави така" искат да ти кажат "аз само така мога" !
Разбира се сега ще избухнат, знайни и незнайни засегнати, дето няма да искат да признаят, че завършвайки "изгорялата гимназия"(предвид елитния международен рейтинг на българските ВУЗ) няма как да станеш суперпрофесионалист.Но трябва освен доблестен, да бъдеш и сравнително широко строен, за да го сториш.
Tsilkov - майстор
KaL написа:
n_a написа:
Няма никаква логика а е дефект на стъклопакета
Да не са монтирали стъклопакетите наобратно? :?

Ето и още един линк, където обясняват явлението:
http://dogramata.bg/page.php?n=171439
Вземи си провери къщата за течове: бордове, первази, тераси, комини и всички други преходни детайли. Конденз на необитаема къща в нашия климат сигурно има общо 5 дена в годината в които теоретично може да се получи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Tsilkov написа:
Вземи си провери къщата за течове: бордове, первази, тераси, комини и всички други преходни детайли. Конденз на необитаема къща в нашия климат сигурно има общо 5 дена в годината в които теоретично може да се получи.
Е той го е видял - запотени външно прозорци, без первази. Късмет
BLUEPUPIL - майстор
Фитилчо написа:
Никой не се нае да ми сметне ферми разпънати с дъб отдолу....Това са закостенялите бг архитекти/конструктори. Не се правело така... Абе ти ми го сметни, и не ми обяснявай как се прави, плаща ти се , да го сметнеш... Не можело
Хубаво :wink: айде да видим дали не може :razz:
****
stivemaster написа:
Закостенели ? Пък те са откровено недоразвити ,но пък и бавноразвиващи се ,неподозиращи състоянието си занаятчии,които под формата на "не се прави така" искат да ти кажат "аз само така мога" !
Разбира се сега ще избухнат, знайни и незнайни засегнати, дето няма да искат да признаят, че завършвайки "изгорялата гимназия"(предвид елитния международен рейтинг на българските ВУЗ) няма как да станеш суперпрофесионалист.Но трябва освен доблестен, да бъдеш и сравнително широко строен, за да го сториш.
Когато, преди време обсъждахме покривни конструкции, при които имаше смесване на ст. бет., стомана и дърво казах, че хората дето имат самочувствие да ги работят са малко. Още по-малко са тези, дето могат виртуозно да ги комбинират, за да получат един стр. елемент сътавен от два или три стр. материала, както е в случая на Фитилчо- стоманенно-дървена ферма. Част от желаещите да си построят къща, осъзнаха че в ст. бетона няма никаква емоция и искат да вкарат в дизайна много по-интригуващите, дърво и стомана. И с тяхна помощ да направят един наистина вълнуващ интериор....И болшинството удариха на камък, щото не могат да намерят кой да им го проектира.......Всичко става бавно и мъчително, като тектонски процес....Налице са и съответните виновници....Все на нас се пада, тая нерадостна съдба да подтичваме зад събитията и процесите на времето.
Фитилчо - майстор
BLUEPUPIL написа:
stivemaster написа:
Закостенели ? Пък те са откровено недоразвити ,но пък и бавноразвиващи се ,неподозиращи състоянието си занаятчии,които под формата на "не се прави така" искат да ти кажат "аз само така мога" !
Разбира се сега ще избухнат, знайни и незнайни засегнати, дето няма да искат да признаят, че завършвайки "изгорялата гимназия"(предвид елитния международен рейтинг на българските ВУЗ) няма как да станеш суперпрофесионалист.Но трябва освен доблестен, да бъдеш и сравнително широко строен, за да го сториш.
Когато, преди време обсъждахме покривни конструкции, при които имаше смесване на ст. бет., стомана и дърво казах, че хората дето имат самочувствие да ги работят са малко. Още по-малко са тези, дето могат виртуозно да ги комбинират, за да получат един стр. елемент сътавен от два или три стр. материала, както е в случая на Фитилчо- стоманенно-дървена ферма. Част от желаещите да си построят къща, осъзнаха че в ст. бетона няма никаква емоция и искат да вкарат в дизайна много по-интригуващите, дърво и стомана. И с тяхна помощ да направят един наистина вълнуващ интериор....И болшинството удариха на камък, щото не могат да намерят кой да им го проектира.......Всичко става бавно и мъчително, като тектонски процес....Налице са и съответните виновници....Все на нас се пада, тая нерадостна съдба да подтичваме зад събитията и процесите на времето.

Подкрепям и двете мнения !
Това е истината...
Абе аз едвам намерих кой да ми стругова панти от неърждавейка , какво остава за нещо повече.
Всеки иска да те насочи там-където му е удобно на него а не,където искаш ти.
Иначе като започнете да си говорите, ейййй, супер, един клиент с ясни идеи и да знае какво иска...
Да де, знае, чел е, интересувал се е, мислил го е(това, което вие трябва да свършите), после като жаже- Искам еди как си... то не се правело така :проба:
Принудих се за двеза май евтиния за да мина документално и всичко друго да си правя на моя глава.. това е положението :finga:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем с конденз по фасада на къща с метална конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: