Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Започваме със строежа на едноетажна къща в пловдивско село. Чудим се да ли да направим една малка изба под верандата, която е 17 кв., но входа за избата няма да е покрит и така ще има да се пълни с вода. Ще се оскъпи ли много да се направи една такава изба?
Или да преминем на друг вариант да се направи склад, прилепена за къщата и там да държим бурканите, ракията, но със сигурност няма да е толкова студено както в избата. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
VLADO66 - майстор
Аз съм привърженик на избите.За да не влиза вода може да се сложат капаци на стълбището,навесче или друго.За оскъпяване,ще се оскъпи,особено ако има високи подпочвени води.
dimitrova_k - специалист
Селото е полупланинско. Има къщи с изби, които се пълнят поради високите подпочвени води. В нашия район уж няма високи подпочвени води, но няма гаранция. Не сме правили геоложко проучване.
Svetoslavoff1 - майстор
Подкрепям Владо, за мен къща без изба е... Поразпитай в селото как е с избите, в смисъл подпочвени води. То не че е гаранция де. Където ми е виличката, с изба естествено при мен е суха. но на 100-200м на съсед целогодишно си избива вода на половин метър.
dimitrova_k - специалист
Благодаря ви за отговорите! Ще питам съседите.

Тема "Изба или склад до къщата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: