Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
p.v.x - майстор
n_a написа:
Не, но има места за които се знае, че нищо няма да стане, има места за които се знае, че без проблем можеш сам да се споравиш има места за които се знае, че по-добе да не пипаш....
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :shock: :shock: :shock: :-"
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
p.v.x написа:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :shock: :shock: :shock: :-"
На какво си бе човек :shock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
juvesan написа:
20-30 х за аварийни ремонти. Селския кмет няма естествено.
Като падне, вече тогава може да се говори за съвместни усилия по отстраняване на проблем от обществено значение, което пак си е писане и чакане
А такаааа :rock: :drinkers:
Е, нали писах, да разкара подпорите и да помогне малко на тротоара в някой дъж
fade - специалист
Отговорът на сигнала ми беше следния:

Стълбът е отговорност на енергото.
Стената е в частен имот, и нямат отношение към нея.
Ако имат финансова възможност, ще орпавят тротоара.

Общината е Троян.
Ходих пак, но важните хора ги нямаше. Ще ходя да говоря пак.

Нямам големи очаквания, съмнявам се да се раздвижат административно скоро нещата.
По-скоро сам искам да знам как мога да се оправя с това пропадащо чудо, а ако имам съдействие от Троян - бонус:)
fade - специалист
Оф, сега прочетох пак постовете и N_A - грешно съм те разбрал! След поста ми с идеите ми за укрепване ти си писал Да помогнеш малко на свлачището - помислих, че иде реч, че ако укрепя и лея бетон един вид ще му помогна да тръгне още по-бързо. А ти си имал предвид да съдействам да се случи по-скоро, да побутна малко ситуацията;)

И други, местни, ми го казаха, на мен ми е притеснително това ... ще умувам.
p.v.x - майстор
fade написа:
, да побутна малко ситуацията;)
Не я слушай тази изкукала лелка...да побутваш ситуацията. [-X

Затова съм и качил глупостите(n_a) , в темата с бисерите.

Ще си превърнеш двора в отводна яма.

Сам ще трябва да се справиш. #-o

Прикачен файл

Pix_2.jpg
Pix_2.jpg (74.45 KиБ) Видяна 1317 пъти
BLUEPUPIL - майстор
Ст. бет. подпорна стена с контрафорси, ако няма свлачище. Ако има, нищо не помага.
Фърбата - специалист
Да помагаш на подпорната стена да се срути ще е най-неразумното нещо, което може да направиш.
Дори и да няма свлачище- след срутването на стената- такова малко или много ще се образува- ще се свлече скална и земна маса- от тротоара и част от пътя. Ще се образува една яма, която ще се разширява след всеки дъж а кога ще се задвижи някой от общината да взима мерки- не е ясно.
Щом не се срутило досега- подпорната стена има някаква, макар и малка устойчивост. Действай в посока подобряването , отколкото на влошаването на целостта й.
fade - специалист
Освен подпиране с бетонна стена, контрафорси, има ли друг вариант?

Пак да се върна на варианта с пяна - в една casabrava преди години имаше реклама на фирма, която с машина нагнетяваха пяна в кухини под къща, която беше напукана по ъглите.

И всъщност има ли как да се изследва какво е състоянието под и около зида? Радарно или по друг начин?

Тема "Пропадане на подпорна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: