Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
krismarg - специалист
А усещат ли се големи вибрации като се ходи в най-голямата стая и колко м2 е тя.
lov - майстор
Ти май се хващаш за дребните неща и не искаш да вникнеш в основното. Ще видиш една пръчка колко е дебела. И какво като я видиш. Дебелината не означава точно каква стомана е. Но принципно с малки отклонения ще приемем че е такава каквато отговаря на номера. Но колко са сложени и как в бетона никога няма да разберем. Допълнително само ти си знаеш имали опори от долу и колко са ти големи полетата. Не е сложно да се изчисли колко и каква арматура трябва. Но има толкова неизвестни при теб че няма на къде и няма и кой да ти отговори във форума. А и да ти се каже колко трябва да бъде какво ще направиш, ще гътнеш плочата да провериш ли или ще се помолиш на всевишния да ти отговори.
Врачките и баячките от форума са в дългосрочен отпуск а колегата дето гледаше на шарен боб каза че свършил. :lol:
Тъй че без да се обиждаш и засягаш е че няма как да ти се помогне по темата.
:partyman:
p.v.x - майстор
lov написа:

:partyman:
И сам войнът е войн.... :rock:
nautilus33 - майстор
И последно въпросче- понеже таванът над втория етаж е за основен ремонт( мазилката е паднала и се виждат дъските), какъв би бил най-добрияя вариант да се подходи към проблема- наново, само подмяна на изгнилите дъски, ако има такива или има и друга опция?
lov - майстор
Ако докторите можеха да поставят диагноза по телефона нямаше да имат кабинети. Та и твоята работа продължава да е същата като с плочата. Барем някоя снимка да беше показал какво е отгоре на този таван. Какво е отдолу снимка в едър план някоя детайлна и т.н. Ама не снимки с телефоня на който се виждат само някакви силуети. Щото не напразно коюегата горе ми написа нещо за самотния воин. Та искаш ли да получиш адекватен и точен отговор подай предварително точна информация.
mimilisa - специалист
Американски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак. :prayer:
BLUEPUPIL - майстор
nautilus33 написа:
Плочата е лята преди няколко години( не знам колко точно). Та, въпросът ми е има ли как да се разбере дали конструкцията ще издържи теглото на плочата при евентуален земетръс и въобще дали няма да има проблеми в бъдеще.
Има!
nautilus33 написа:
Доколкото знам плочата е правена от инженер. Доколко това е вярно, не знам...
Конструктор е изключено да допусне плоча да легне върху носеща зидария без посредничеството на ст. бет. греди, да не говорим за частично стъпване върху зида а не върху цялата му ширина.
nautilus33 написа:
По принцип ако се излеят колони ще стане ли конструкцията по-стабилна или и това е доста относително? И възможно ли е след като плочата вече е налята?
Колоните се изливат отвън, на ъглите в формата но "г" и при земетръс ограничават амплитудата на хоризонталното преместване ,което е основна причина за повредите. ### Не се разбра най-важното: Тази плоча точно как стъпва върху зида и колко?
nautilus33 - майстор
BLUEPUPIL написа:
Не се разбра най-важното: Тази плоча точно как стъпва върху зида и колко?
Ами и аз не знам, тъй като не съм я правил аз и всичко, което знам за нея, е от трето лице. Та и за това толкова много въпроси зададох :)
Иначе това, което ми е казано е, че гредоредът е свален, като са останали само долните дъски(тавана на първия етаж) за да се ползват за кофраж, и е вкарана арматура в дупки в стените( предполагам там където са били гредите на гредореда). Там където са били дупките, в които е вкарана арматурата и е налят бетона, се вижда и отвън. На една от външните стени, която е около 8 метра, има 6 "дупки", на по-късите, около 3.5-4 метра има 3 "дупки".
galin56 - специалист
Здравейте, да не пускам нова тема. Купувам в момента стара двуетажна къща в Мездра(до Враца) на около 70 години и тя има нужда от същата процедура. Мисля да сменя гредореда между етажите с плоча 10на см. Къщата е квадратна, още не съм измерил точно стените но предполагам че е около 8 - макс 9 метра на страна. Тоест говорим за около 70-80 квадрата плоча около 10см дебела. Има ли някой представа от актуални цени и какво да очаквам като цена за тази процедура. Търсих из нета но не открих. Разбира се очаквам нещо съвсем ориентировъчно, не точна цена.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 12, 2023 3:04 pmgalin56 написа:
Здравейте, да не пускам нова тема. Купувам в момента стара двуетажна къща в Мездра(до Враца) на около 70 години и тя има нужда от същата процедура. Мисля да сменя гредореда между етажите с плоча 10на см. Къщата е квадратна, още не съм измерил точно стените но предполагам че е около 8 - макс 9 метра на страна. Тоест говорим за около 70-80 квадрата плоча около 10см дебела. Има ли някой представа от актуални цени и какво да очаквам като цена за тази процедура. Търсих из нета но не открих. Разбира се очаквам нещо съвсем ориентировъчно, не точна цена.
Кое наричаш "тази процедура"? За всяко отделно нещо си има цените в нета

Тема "Замяна на гредоред с плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: