Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
timon_tg - специалист
Колеги предстои ми изграждане на покрив.
Спрял съм се на 2 марки : Младост и Тондах.
Все още не мога да си обясня за голямата разлика в цените между двете. Изглеждат ми напълно еднакви.
Споделете вашите мнения или опит с тях.
Поздрави :)
ijs - специалист
По - добре Младост ( от Сърбия )
Стефко - специалист
Аз предпочитам марката Стралджа. Но никога няма да ми се наложи да купувам.
danovsky - специалист
Имах същата дилема преди две години и се спрях на Тондах.Радостен съм че избрах тях!!!!"Рихтера свали две от покрива в/у циментови плочки-нямат и козметични забележки.
timon_tg - специалист
някой може ли да ми обясни какво точно означава предписанието в характеристиките на керемидите "Минимален наклон без подпокрив - %" ?
С какво са съобразени тези %-ти ?
Благодаря
VLADO66 - майстор
С възможността за безпроблемно оттичане и невъзможността за проникване на биещ дъжд под керемидите.
colyo - специалист
Не знам какво представляват Младост. Като ходих да си търся керемиди, младежа (към 150 кг) скача половин час върху една керемида и тя не мръдна. Отделно визията им много ми хареса и се спрях на тях. От 9 палета имаше само 2 счупени керемиди при транспорта.
timon_tg - специалист
colyo написа:
Не знам какво представляват Младост. Като ходих да си търся керемиди, младежа (към 150 кг) скача половин час върху една керемида и тя не мръдна. Отделно визията им много ми хареса и се спрях на тях. От 9 палета имаше само 2 счупени керемиди при транспорта.
та значи си избрал Тондах, така ли ? Кой модел ?
EDI - майстор
Скоро си правих покривче над входната врата и си купих ТОНДАХ МАКЕДО.Здрава керемида е.Рязах с флекса и се опитваше да се опъва, няма чупене.
colyo - специалист
Не помня как се казваше.

Тема "избор керемиди за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: