• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Вече имаме фундамент и сега ми предстои да купувам тухли и да ги зидам сам. Колебая се за Каспичански тухли - четворки или Поротерм 25NF. Казват ми, че с ъглошлайфа няма да мога да ги нарежа тухлите Поротерм и че трябва да взема под наем машина за рязане на тухли. На обекта нямам вода и ток. Трябва да нося туби вода и да взема генератор. Вярно ли, че няма да мога да ги режа с ъглошлайфа широкоформатните тухли?
djorch - напреднал
Моите поротермки ги рязахме с ъглошлайф и диамантина рабира се.
tangarov - специалист
Здравейте,
както ви казва Djorch - с големия ъглошлайф и качествен диамантен диск - ние ползвахме на Bosch дискове. Вижда се хвърлен на земята. И да не почнете да ги зидате тези тухли с хоросан .... има си специални лепила (примерно лепило за керамични тухли - ВАUМАSТЕR)

Прикачен файл

Baumaster.jpg
Baumaster.jpg (22.41 KиБ) Видяна 4614 пъти

Прикачен файл

IMG_8258.jpg
theagent - специалист
tangarov написа:
... И да не почнете да ги зидате тези тухли с хоросан .... има си специални лепила (примерно лепило за керамични тухли - ВАUМАSТЕR)
И защо непременно специални лепила?!? С изключение на Поротерм 38, за които се препоръчва зидане със специален разтвор с оглед топлоизолационните качества на зида, производителят пише в указанията си:

Изображение
tangarov - специалист
Точно заради топлоизолационните качества на зида - в лепилата има топлоизолиращи добавки, сместта е много по фина и хомогенна и не се свлича по тухлата, което в случая е важно, предвид вертикалните кухини на тухлата. Аз съм с 25-ци и използвах такъв разтвор. Освен това забелязах, че лепилото има много високи якостни качества. Като съм се опитвал след пълното изсъхване на лепилото да разделя дме тухли, по-скоро се чепи гехлата отколкото до се разделят на мястото на слепването. Но това си е ваш избор - ако желаете - зидате с хоросан.
Tsilkov - майстор
tangarov написа:
Точно заради топлоизолационните качества на зида
Това е ако търсиш топлоизолационни качества в зида - това е задължително изискване само при Porotherm 38.
шоп - майстор
dimitrova_k написа:
Казват ми, че с ъглошлайфа няма да мога да ги нарежа тухлите Поротерм На обекта нямам вода и ток. Трябва да нося туби вода и да взема генератор.
Кой ти го каза това нещо?

А, че трябва да има ток и вода на обекта се подразбира. Едва ли някой ще се наеме да извършва СМР без ток и вода без значение какви са източниците.
lebendi - специалист
Рязането на Поротерм става с прав прободен трион поне 1000W и видиран нож.
skoti - напреднал
В мойта тема никой не дава мнение, та ще питам и тук :
Ползвал ли е някой Porotherm 38 и наистина ли няма нужда от допълнителна изолация на зида ?
Дилъра от фирмата твърди, че ако се ползва техния разтвор ,дават по-добри топлоизолационни качества от 25 + изолация .
  • 1
  • 2

Тема "Как мога да нарежа тухлите Поротерм?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: