• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
+ 1
10х10 на покрива е малко. Ще се получи провисване след време. или 12х6 или 14х7

В Пловдив не пада много сняг, панелите са леки и имат извесна носимост, но все пак аз бих купил греди 14х14 и бих ги разбичил на 14х7 за да съм сигурен.

Покривите и подовете на каракасните къщи в Русия ги правят от треди 20х5см
pif4o - специалист
Колеги аз не претендирам да съм специалист и всеки един съвет за подбор на матерял от вас и за използването му е добре дошъл за мен. Да питам за покривните панели ще ми се да са по дължина на гаража ама логично не са ли изработени да са напречни по посока на наклона. Двускатния също не съм го изключил като опция ще е много по здрав и ще носи на товар но немога да измисля как ще отведа водата в единия му краи защото около 2 метра от дясната стреха ще са залепени за къщата.
Чираче - майстор
Колега pif4o,
Писал съм ти лично съобщение.
pif4o - специалист
С тоя нов форум докато си намеря личното-ужас. И аз ти писах, поне се надявам де хаха
шоп - майстор
pif4o написа:
но немога да измисля как ще отведа водата в единия му краи защото около 2 метра от дясната стреха ще са залепени за къщата.
Може да използваш ламаринена обшивка за калкан или улама според ситуацията.
pif4o - специалист
Сега като огледах пак схемата мога да направя двускатен покрив без да имам проблем с къщата, просто единия скат ще е малко по голям от другия и в най високата си част ще е лепнат за къщата. Това са около 2.60 дължина на ската, и после двата ската ще тръгнат заедно като втория ще е около 2.0метра,. Ще ви го нарисувам като се прибера в къщи че сега от телефона е невъзможно.
pif4o - специалист
Без разрешение нема стане работата та ся типърва ще тичам по институции. Че да не стане да го дигна и некои завислив комшия да сподели за моето гаражче та да видиш тогава от де изгрява слънцето. Някои ако е вадил разрешителни за подобно нещо моля да сподели ква е процедурата.
Gadnyara - специалист
Прочетете раздел VII от ЗУТ - Допълващо застрояване.
След това посетете техническа служба в Общината и разпитайте експерта, отговорен за Вашия район/село. Ако попаднете на коректен служител, ще Ви насочи към най-леката процедура, която да изпълните. :wink:
Здравей, относно материалите, www.mkmgrup.eu - тук можеш да намериш на много добри цени.
  • 1
  • 2

Тема "Дървена конструкция с термо панели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: