Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tihogr - специалист
а какво ще кажете за Бусманци как са нещата там откъм магазини, детски градини пътя как е за колко време примерно бих могъл да стигна до румънското посолство (има ли братя там без да обиждам никои разбирате какво имам предвид)?
В Чепинци дали е замърсено, че и аз съм пред такава дилема и бих искал да си спретна една сглобяема къщичка, но трябва да е близо, че карам две дечица до градина? Всъщност мен повече ме устройва и в София да е, но цените на парцелите са ми високи та ако може и в града да ме насочите към читави квартали с ниски цени подходящи за построяването на такава къща.
Tsilkov - майстор
Къде ви се привиждат тия радиации и замърсявания бе хора? Не че въздуха е като сълза ама все пак това е град с над милион жители.
Проблема на повечето селца около София е точно детска градина/училище до 6-7 клас (за след това дори и не може да се мечтае). За бързо придвижване до центъра на София забравете, ама в крайна сметка от отдавна не всички работни места са в центъра а даже напротив. Реален парцел под 30-50 к също е утопия.
gechev - специалист
До 50 - 55 години човек може да си позволи да живее в къщи по покрайнините на София, но след тези години е за предпочитане живеенето в зоната около Кардиологията, Св. Екатерина или Сити Клиник. Токуда /Аджабадем/ също не е за пренебрегване. Има паркове за разходки наблизо :lol: :lol:
VLADO66 - майстор
Гечев утрепа ме от смях бе :-D .Аз мисля като одъртея да се махна от София.За парите на тия локации които си посочил ще си взема вертолет.В св.Ана има площадка да си кацам.
шоп - майстор
tihogr написа:
а какво ще кажете за Бусманци как са нещата там откъм магазини, детски градини пътя как е за колко време примерно бих могъл да стигна до румънското посолство (има ли братя там без да обиждам никои разбирате какво имам предвид)?
Единственият проблем на Бусманци е липсата на оферти за продажба на имоти. Цените са много високи. Под 60000 евро едва ли ще намериш УПИ. Все пак това е квартал на София в рамките на околовръстното шосе. От към транспорт е ОК, минават 3 автобусни линии и маршутка. На 5-10 мин от квартала е метростанциа "Искърско шосе", а с трамвай номер 20 си за 15 ина минути на румънското посолство.

Цигания няма, тихо и спокойно е, има нова детска градина и училище, но за съжаление в училището учат доста ромски деца, които са от съседните населени места. Магазини да искаш....
tinalex - специалист
Огледайте Саранци.Чеканчево.Макоцево.Долно и Горно Камарци и Стъргел.Не е лошо.
m_markovski - специалист
kGitsov написа:
Здравейте,

от няколко години търсим да си закупим имот за къщичка около София.
В града са твърде скъпи имотите, а нямам възможност (разбирайте време) да познавам всички селца в околието на София...

:partyman:
Много се чудех дали да отговарям, но в крайна сметка ето и моето мнение, понеже и аз преминах през подобен процес.
Не искам да те отчайвам, но със стоене пред монитора няма да стане. Тук всеки предлага каквото на него му харесва, но в крайна сметка трябва да видиш и усетиш градчето/селото. Мяташ се на колата и започваш да обикаляш насам натам и така мало по малко ще ти се изясни какво търсиш и къде. Този процес отнема месеци, може и над година. Казвам ти го от опит. Иначе и аз бях пред дилема и преди няколко години купих регулирано място с ток, вода и канал. Банкя отговаря на всичко, което си изброил като изисквания.
sevar - специалист
tinalex написа:
Огледайте Саранци.Чеканчево.Макоцево.Долно и Горно Камарци и Стъргел.Не е лошо.
Не само че не е лошо, ами си е много хубаво. Саранци е на главният път, Чеканчево и Макоцево са малко встрани, но пък е по-спокойно. За Долно и Горно Камарци и Стъргел има да се качва Саранският баир което, особено зимата, си е малко неприятно. Долно Камарци освен че е на главен път има и жп. гара. Да, БДЖ в момента не е цвете, но ако гледаме дъллгосрочно...
Кубратово (село/квартал), район "Нови Искър" на Столична Община. Тихо място, много комуникативно - на 2 км се намира детелина на Северната скоростна тангента, която бързо те свързва с цяла България, Гърция, до 2 год. и с Европа. Няма нито един циганин. Ние имаме там над 8 дка. Развиваме с приятели екоземеделие доколкото имаме време и сили. Частично имотът е в процедура промяна на статута - регулация и раздробяване на по-малки с цел продажба на съмишленици (екоземеделие с/без къщички). Хем си в столицата (10 км от центъра със 7 светофара), хем си на село, пълна панорама на вички планини около соф. поле, вкл. цяла Рила (когато е ясно). Ако имате въпроси: martdim@mail.bg. Успех!
tinalex - специалист
Баира над Саранци не е проблем. Пътувам всеки ден.Чистят го.Препоръчвам района.Влака минава и при Макоцево и Чеканчево.Много е чистичко.

Тема "Къде бихте купили имот за къща (около София)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: