Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
toolegittoquit - майстор
Имам проблем на една от стените в дома на родителите ми на село. Не знам какви мерки да предприема. Моля за идеи.
Бях третирал цялата стена с хлорна вар. Това е варо-циментова мазилка, малко ронлива, отгоре има шпакловка със сатен гипс, а боята е латекс със синя краска.
Изображение
kozl - майстор
Най-вероятно влагата + хим.реакция. Порестата мазилка си запечатал с не толкова пропусклив латекс и влагата реагира с гипсовата шпакловка. И сега шпакловката ще шупне.
VLADO66 - майстор
Явно с гасена вар си я третирал :wink: Потвърждавам мнението на Кози-влага.Имам същия проблем на вилата.Едно време като са я мазали, не са слагали цимент,отделно от това отвън прониква влага.Какво направих-отвън обмазах цокъла и стената до метър височина с http://www.isomat.bg/%D0%A5%D0%B8%D0%B4 ... a.tpl.html след грундиране.Отвътре изчуках подкожушеното до тухла,грундирах за всеки случай с бетонконтакт, измазах със силно циментов варов разтвор и шпакловах с бяла циментова шпакловка.Сега е ред да я мина с латекс на варова основа.Никакви запечатки.
toolegittoquit - майстор
Бях е третирал с калциев хипохлорит. Цялата стена.
VLADO66 написа:
... след грундиране.Отвътре изчуках подкожушеното до тухла,грундирах за всеки случай с бетонконтакт, измазах със силно циментов варов разтвор и шпакловах с бяла циментова шпакловка.Сега е ред да я мина с латекс на варова основа.Никакви запечатки.
Мазилката е ронлива отдолу. Шпакловката беше гениална идея на майстор.
kozl - майстор
И защо си третирал с хлорна вар? Може би срещу биологични организми, но за устойчивостта е по-скоро вреда.
toolegittoquit - майстор
kozl написа:
И защо си третирал с хлорна вар? Може би срещу биологични организми, но за устойчивостта е по-скоро вреда.
На първият ти въпрос - да. На втората част от мнението ти - защо е вреда за устойчивостта?

Тема "Какво е това, което руши мазилката и как да се преборя с проблема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: