• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kvd74 - специалист
Привет на всички.
Трябва да лепя гранитогрес на една външна пътека, която дълга 7,8м. на която е спукан бетона на две места напречно през цяло,фуга около 5мм. Мисля да направя замазка с арматурна мрежа, пясък и цимент за заздравяване и нивелация, и след това да лепя греса.
Въпросите са ми:
Правилно ли действам?
Ако, да- каква дебелина да е армат.мрежа,
колко дебела и каква да е замазката,
да оставя ли разширителни фуги и през какво разстояние.
Пътеката е широка 1.5м, в др. си край 2.5м.
kvd74 - специалист
Днес започнах "както аз си знам".

Мрежа 4мм. и ступори за нивелация, на гребен ще се работи :lol: .
Уикенда замазка- от 0,5 до към 5см., материала пясък речен.

Изображение

Тези са от преди 7г., за щастие не са мръднали.

Изображение
kvd74 - специалист
Преди дни направих замазката, днес и един бордюр откъм цветята, скоро и плочките ще почна. Интересува ме дали и каква разширителна фуга да направя? Към 8 метра е пътеката, плюс около 2 метра от преди / в дъното на снимката/.

Изображение
chapara - майстор
Нареди всичко с дистанционери 2,5 мм., с подходящото лепило :idea: и фуга флекс :idea:
kvd74 - специалист
Е, най-после включване от професионалист, благодаря.
Подходящо лепило флесково ли имаш в предвид?
"Фуга флекс" какво ще рече, зафугирването на плочките ли или разширителната фуга през колко разстояние и с какво?
chapara - майстор
kvd74 написа:
Е, най-после включване от професионалист, благодаря.
Подходящо лепило флесково ли имаш в предвид?
"Фуга флекс" какво ще рече, зафугирването на плочките ли или разширителната фуга през колко разстояние и с какво?
Флекстоп на Баумит за плочките. Фуга флекс за фугиране и може една-две разширителни фуги по дължината с полиуретанов уплътнител.
nanobanano - специалист
Това 0.5 см замазка хич не е добре...
radius - майстор
Таман и аз това да кажа, много е тънко за замазка, като гледам майките тя навсякъде не е дебела.
Според мен където има фуга в бетонната основа, замазката няма да спре процеса по слягане и съответно ще се сцепи заедно с плочките. Там не знам какво е решението...
chapara - майстор
chapara написа:
и може една-две разширителни фуги по дължината с полиуретанов уплътнител.
:idea:
nanobanano - специалист
Ако само на места е тънка аз бих минал с чукчето, където е тънка замаската си хлопа, ще падне лесно и после направо лепиш с лепило върху мрежата.Вярно че е нова замазка ама...
  • 1
  • 2

Тема "Замазка, лепене на грес и фугиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: