Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
uphero - специалист
Здравейте,
към къщата ни има пристройка която искам да стегна, че голяма хладинка там.
Но има 2 големи дупки в тавана и ме дразнят. Мислех да сложа фазер на целия таван и налепя на него нещо подобно:
http://www.praktiker.bg/bg/Panels/%D0%9 ... C/p/453993
Ако това е приемлив вариант каква е технологията за поставяне на тия плоскости и как да прихвана фазера за тавана?
Можете да предлагате и други решения, ако това е абсурдно. Покрива е нов, правен миналото лято ако е от значение.

Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо е голяма хладинка там?
шоп - майстор
От снимките виждам, че положението хич не е розоро. Ти декоративните топлоизолиращи пана може да ги залепиш на всяка равна основа. Окачен таван от гипс картон може да направиш, но виждам много притеснителни пукнатини в стените.

Може да се очаква, че ще вкараш едни 1000 лв за таван и помещенето ще продължава да сляга, пука и руши.

Може би трябва кардинално решение за дренажи, укрепване на сградата и т.н., които ние няма как да знаем, защото не знаем конкретиката.
Успехи!
uphero - специалист
шоп написа:
От снимките виждам, че положението хич не е розоро. Ти декоративните топлоизолиращи пана може да ги залепиш на всяка равна основа. Окачен таван от гипс картон може да направиш, но виждам много притеснителни пукнатини в стените.

Може да се очаква, че ще вкараш едни 1000 лв за таван и помещенето ще продължава да сляга, пука и руши.

Може би трябва кардинално решение за дренажи, укрепване на сградата и т.н., които ние няма как да знаем, защото не знаем конкретиката.
Успехи!
Забравил съм да упомена, че това ще се ползва още месец/два и е само пристройка.
Не се търси УАУ ефект а да няма просто дупка на тавана. За стените съм взел латекс и пукнатини няма да се оправят.

Дупките в тавана са в резултат на невнимание от майстор който е праввил преди години покрива.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Запуши отгоре дупките и нахвърляй малко по малко мазилка. Ако нямаш достъп отгоре, вкарай през дупката. И картон може да вкараш. Ако стените са варосани, забрави латекса и варосай
Помещението е прохладно и заради използваните материали. Забрави и за стиропора
шоп - майстор
Това коренно променя нещата. Щом е за 1-2 месеца и после ще се бута пристройката трябва да се цели ремонт тип кръпка с минимални средства.
Аз бих наковал мрежа тип "рабица" и замазал с вароциментен разтвор или с най-евтиното лепил тип "теракол"

Върху кръпката 2-3 ръце евтин латекс.
Успехи!
uphero - специалист
шоп написа:
Това коренно променя нещата. Щом е за 1-2 месеца и после ще се бута пристройката трябва да се цели ремонт тип кръпка с минимални средства.
Аз бих наковал мрежа тип "рабица" и замазал с вароциментен разтвор или с най-евтиното лепил тип "теракол"

Върху кръпката 2-3 ръце евтин латекс.
Успехи!
Ням да се бута, просто зимата няма да се ползва.
Това с мрежата и замаската ми хрумна първо, но мем домързя и реших да замажа положението с фазер.
Утре ще пробвам с мрежата, предполагам разтвора трябва да е по-гъст?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Матриалът трябва да е таман :-) Ако не е, няма да хване. Просто мятай по малко и като дръпне още и така
M.Yankov - специалист
Най-бързия и ефикасен вариант, без цапане и т.н. е с OSB плоскости - направо с винтоверта ги хващаш за гредите. Така ще стегне цялостно тавана и ще се предпазиш от други пропадания... а и няма да има нужда да го разкрасяваш с таванни плоскости!
infomar
При големият ремонт на къщата имах подобна дупка с големичък размер.

- изчистих камъша до здраво място и с правилни, правоъгълни размери, така, че горе да се покажат част от опорните гредички за които е захванат.
- Купих ФИБРАН 5 см дебелика и го закрепих твърдо на мястото на падналият камъш - лепило.. видии.... Ако ти е дебел, може - по-тънък - 3..2 см.
- измазах фибрана с поставяне на мрежа
- пих една биричка с доматена салатка.

Вече 4-та година не е мръднало.

Тема "Пропаднал на места камъшен таван как да го оправя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: