Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
torbalan - Дървен философ
Точно за там надали ти трябва най-яката смес...
torbalan - Дървен философ
Ще замазваш капаци или ще правиш нещо друго???

Ако тече и не е от капаците - трябва да го организираш, така че да няма причина да ходи в къщата...

След, като си успял да отклониш теча от къщата, правиш хидроизолация... После може и така да го оставиш...

Ако ще мажеш капаци на керамиди - според мен ти трябва възможно най-меката, а не най-яката смес...
Тук може и да бъркам де, защото съм мазал само 12 метра капаци (с яка смес) и протекаха... Повтарях се, накрая замазах положението с течна хидроизолация... По-грозно нещо надали си виждал :)
marian1 - майстор
мислил ли си за теракол, ама на някоя фирма? за ръба говоря.
За капаците все си мисля, че трябва и вар :wink:
timo1 - специалист
За капаците пяна,ръба щом се руши така значи замръзва и затова се руши?
kolcho - специалист
simplex написа:
Колко части едно и колко друго?
Трудно е да се каже...Има практически начин за установяването на пропорциите: ако имаш кола със счупено предно стъкло, замесваш смес със съотношение Х:У / записваш, за да не забравиш колко е!/ и подмазваш стъклото с нея. После караш до Бургас за антифриз и се връщаш обратно. Ако сместа остане на място - това е съотношението. Ако се изрони по пътя - променяш стойностите и пак проба. Така до уцелването на правилните пропорции.
Успех в експериментите!
:wink:
Chefo77 - майстор
Как си мислех, че ще го зададе този въпрос ... То няма угодия.
Очаквам следващият да е за количеството - 25 кила са му много...
hidrazin - майстор
професионал написа:
Ето! Невероятно здрава!
Няма да му свърши работа. Много е скъпо.
Не можеш точно него да прекараш и да даде 60 кинта за една торба цимент. :razz:
Той иска САМ ДА СИ ГО ЗАБЪРКА.
:partyman:
infomar
По нашият край капаците на керемидите ги замазват с хоросанов разтвор, като на една торба готов разтвор от магазина добавят 2 "капчока"/канчета цимент.
Казват, че сместа не трябва да има много цимент (понеже аз исках двойна доза) и така ставала достатъчно яка. На моите керемиди е поставена същата смес и вече четири години капаците са в отлично здраве - няма наличие на напукано и изронено по замазката им.
velsi - Почетен майстор
Най-якото, което мога да ти предложа. Лично проверено. Бяла мозайка , измита. Само бяла! И цимент 1:1. Няма мърдане и не пропуска вода. Това за ръба на плочата. За капаците аз ползвах последно лепило за плочки на Вебер. По-добре е да е флекс, но и с обикновено става. Поне 10 години няма да пипаш нищо.

Тема "Най-яка цимент/пясък смес!?!??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: