• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте. Каква е ориентировъчната цена за поставяне на гнайс? Говоря за рязан четиристранно,15 см висок камък. Около 30 кв.м. е площта. Колко е нормалната цена на квадратен метър,за да знам как да се потготвя финансово.Благодаря предварително.
andro440 - майстор
майстора ще ти каже цена ...и тези ,които питат първо за цена -а след това за качество- Добрите майстори ги дерат така ,че избери друг подход реалната цена за редене на гнайс е от 30 лв нагоре
bat Valko написа:
Здравейте. Каква е ориентировъчната цена за поставяне на гнайс? Говоря за рязан четиристранно,15 см висок камък. Около 30 кв.м. е площта. Колко е нормалната цена на квадратен метър,за да знам как да се потготвя финансово.Благодаря предварително.
SEV - специалист
Според теб как е правилно,да не пита за цена ли?Да дойде майстора,да си свърши работата да си каже цената и човека да си плати чинно.Да ама не.В България сме,нито майсторите майстори,нито клиентите клиенти.Като строях се нагледах на какви ли не "майстори",надменните и нахаканите си отиваха без да са свалили инструментите си.Аз го питам нещо,той като го направя ще видиш,ами чао.Аз питах колко струва,да ми покаже на друго място как го е направил и преценявам.Никога цената не е била на първо място,по скоро качеството,но да давам пари на някой самозван и мислещ се за неповторим,няма как да стане.
По темата,мисля цената е около 30 лв.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
andro440 написа:
..
И какво каза... нищо
Пък и човекът пита, за да е подготви... абе кучаеш
p.v.x - майстор
Цената за редене(полагане) на рязан(оформен) гнайс , трябва да е по малка , от цената за редене(полагане) на неоформен.

Това е обратно на цената на рязан оформен гнайс , който е по скъп от неоформения.

Хубаво да се има в предвид.

Майстора може да ти обяви цена за неоформен , и да те подведе.
И естествено е първо да си стиснете ръцете , и тогава работата.
Тези 15 см. височина , предполагам е грешка.
Сигурно имаш в предвид , 1.5 см. дебелина на гнайса.
andro440 - майстор
Малко остро реагираш ,защото аз съм свикнал да работя по съвсем други маниери и не съм майстор -а професионалист . и никога не се пазаря ,като бай мангал -казвам цена на квадрат -накрая меря квадрати ---а който ме е поканил да му рботя се е интересувал предварително от това ,кой съм ,как работя и т.н. , На клиенти,които не ме познават ,казвам ,че ако останат недоволни-да не ми платят .! до сега нямам такъв .Не се хваля но за да имаш клиенти трябва да държиш на дума ,качество и най вече ,да цениш парите и труда на другите ,защото никой не иска да даде пари за калпава работа ,има неща в занаята ,които се постигат с дългогодишна практика и не са за пренебрегване .темата за майстори и цени е сложна ,нека да не я коментираме .Има сирене на магазина по 4 лв -има и по 8 лв ,обаче сиренето се изяда за един ден -а плочките ги гледаш поне 15 години
SEV написа:
Според теб как е правилно,да не пита за цена ли?Да дойде майстора,да си свърши работата да си каже цената и човека да си плати чинно.Да ама не.В България сме,нито майсторите майстори,нито клиентите клиенти.Като строях се нагледах на какви ли не "майстори",надменните и нахаканите си отиваха без да са свалили инструментите си.Аз го питам нещо,той като го направя ще видиш,ами чао.Аз питах колко струва,да ми покаже на друго място как го е направил и преценявам.Никога цената не е била на първо място,по скоро качеството,но да давам пари на някой самозван и мислещ се за неповторим,няма как да стане.
По темата,мисля цената е около 30 лв.
andro440 - майстор
казах ,каквото трябва ,че не е мястото тук да се пита за цена ,човека трябва да се насочи към определен специалист ,да се срещнат и да уговорят работата ,реденото на гнайс или на каквото и да е ,зависи първо от терена ,,/може да се наложи замаска или мазилка /-тя без пари ли да е ? ..или пък да са три квадрата -ама стъпала ....там се взема на линеен метър ....
n_a написа:
andro440 написа:
..
И какво каза... нищо
Пък и човекът пита, за да е подготви... абе кучаеш
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това всичкото се казва. То такива сърдити /надути майстори не е като да не сме виждАле
Как мислиш се подготвя финансово човек, ако не е наясно, че има на метър, на квадрат, на стъпало и за измазване? М?
SEV - специалист
Хах,засегна се пъстропишещия професионалист,на майстор.Извинявам се.
Чираче - майстор
SEV написа:
Хах,засегна се пъстропишещия професионалист,на майстор.Извинявам се.
Защо трябва да се извиняваш? С такива претенциозни майстори въобще не водя разговор.
  • 1
  • 2

Тема "Цена за редене на гнайс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: