Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
lakosste - специалист
ще може ли някой да ми помогне?въпроса ми е следния имаме кофраж на стълбище и трябва да се облече с теракот .По какъв начин трябва да се сметнат колко да са високи челата и колко да са дълги стапалата при положение че на кофража стъпалата и челата не всяко са с еднакъв размер.например стъпалата са 10 и 3-4 са високи по 18 с. други по 20 други по 22.същото и за дължините.
благодаря предварително
inkovsv - специалист
Бетонът излят ли е?
rendo - специалист
Това никой не може да ти го каже с точност.
Защо ?

Защото след бетона ще имаш замаска на долния етаж , а после и на горния и сега съществуващите стъпала вече няма да са равни .


Ако желаеш поразгледай линка от долу там доста обсъждахме подобна тема:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5472[/url]
rendo - специалист
Това никой не може да ти го каже с точност.
Защо ?

Защото след бетона ще имаш замаска на долния етаж , а после и на горния и сега съществуващите стъпала вече няма да са равни .


Ако желаеш поразгледай линка от долу там доста обсъждахме подобна тема:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5472[/url]
lakosste - специалист
замазката е направена и значи долното ниво и горното трябва да е запазят
emil_v r - майстор
Мн. накратко- 1- начертаи по стената на стълбището ниво готов под долу. 2 черта за ниво готов под горе . 3 измери разликата от двете черти ,и я раздели на бр. стъп. 4 начертаи хор. черт. на всяко стъпало по стената . Т. 4 включва- чело +плот + наклон . ! Тва е началото .
lakosste - специалист
emil_v r написа:
Мн. накратко- 1- начертаи по стената на стълбището ниво готов под долу. 2 черта за ниво готов под горе . 3 измери разликата от двете черти ,и я раздели на бр. стъп. 4 начертаи хор. черт. на всяко стъпало по стената . Т. 4 включва- чело +плот + наклон . ! Тва е началото .
благодаря ти
Petyr - специалист
Аз някъде бях чел, че ако стълбището не е за мазе или таван, то стъпалата трябва да са максимум 180 мм високи и минимум 220 мм широки. Също имаше, че максимум на всеки 10 стъпала трябва да има площадка.

Тема "питане за стъпала/спешно/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: