Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hrisvas - специалист
някой има ли опит със строителство от кухи полистиролни елементи, пълнени с бетон- т.нар. система Термо Бау /има и още една подобна система, но не мога да се сетя за името/
говорих с дистрибуторите за Б-я и ми казаха, че грубия строеж излиза към 180 евро на кв.м.- което май не е зле като цена, в сравнение с другите варианти на бързо строителство...чудя се дали да не ги пробвам- сигурно е много гот като се наредят елементите като Лего и после дойде бетоннобъркачката и за един ден стените на къщата са готови-- а и не се съмнявам, че изолацията е добра при тази конструкция- но просто се чудя каква е атмосферата и микро-климата в този тип жилища после-
някой има ли опит?
крум - специалист
По показатели технологията май е доста добра.
Бързина на строителството, леснота, добра изолация, масивност (за която всички българи драпат), цена.
Ако под "дистрибутор" визираш BMG, ще трябва да си отваряш очите на 4. За мен те са некоректна фирма. Не в изпълнението, а в отношението - след като са некоректни към плащанията и поръчките, които правят, значи вероятността да са некоректни и към клиентите си е много голяма.
Dessi2026 - специалист
гледах как се прави една такава къща в поредица на английска телевизия - казва се Grand designs. Супер интересно и бързо става. Искаше ми се да кача тук серията, но е доста голяма и вероятно няма да стане. Но ако ти е интересно - има я в demonoid.com - трябва регистрация, безплатна е.

http://www.demonoid.com/files/details/592534/6823380/

S01E04 - Amersham - Water Tower това е серията, ако решите да я сваляте.
hrisvas - специалист
фирмата, с която говорих се казва Термо Бау Систем и са от Русе....те ми цитираха цената от 180 евро на кв.м.груб строеж - но не знам дали имаха предвид само полистиролните елементи или крайната цена /с бетона/ то, разбира се може да си купиш само елементите и сам да си ги нареждаш, а можеш и да ги наемеш те да ти ги сглобят...те казаха, че трябва проект и да е излята основата- но че работят с някаква проектантска фирма, ако клиентите нямат готов проект
а тази другата фирма, която ми споменавате- не съм я чувала...тя от къде е?
знам, че по едно време имаше и една габровска фирма, която беше представител или пак на Термобау или на друга подобна система, но май вече не я предлагат

Прикачен файл

thermobau.jpg
ето една снимка от страницата на ТермоБау
thermobau.jpg (5.18 KиБ) Видяна 5731 пъти
hrisvas - специалист
иначе и аз съм виждала по телевизията, че май и на някой рекламен клип на някоя интернет-страница как се редят полистиролните блокчета- като Лего....те са кухи и по средата имат арматурно желязо...като се вдигне стената, с един маркуч от бетонобъркачка се изсипва бетон в средата на кухината....виж, за плочи не ми е много ясно как го правят- сигурно с кофраж отдолу- иначе на интернет страницата виждам, че самата плоча пок и с полистиролни плоскости и някакви метални греди

ето един линк със снимки http://www.thermobau.cd2.com/productbg.htm
ако някой ги е ползвал или знае за друга фирма, свиркайте- сега проучвам пазара

Тема "пасивни къщи от полистиролни елементи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: