Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Ahmakov - специалист
Не ме разбирайте погрешно. Нищо лично срещу изказаните мнения.
BLUEPUPIL - майстор
шоп написа:
BLUEPUPIL, за мен 13-14 см не е тънка плоча и това за помещение с размер 4х7м.
Ако изключим социалистическите недомислици в сферата на тънките плочи с цел икономия. И ако в средата на този правоъгълник от 4х7 метра, няма ст. бет. греда, то 13см. плоча за мен е малко. И ако бетона не е уплътнен добре т.е. теглото му е не 2400кг. на кубик, а е да речем 2100кг., то усещаните вибрации, са до голяма степен предсказуеми още на ниво проектиране.
BLUEPUPIL - майстор
За тия дето тепърва ще строят: Не си усложнявайте живота, ами думкайте дебели плочи и душата Ви ще намери утеха, свобода и покой още докато е на земята. Или, няма нирвана без дебела ст. бет. плоча.
Благодаря за всички мнения дотук. :rock: Вдъхнахте ми надежда, тъй като се бях отчаял, че няма оправия това нещо. За щастие горната плоча на втория етаж няма такива проблеми. Тя е точно 15 см дебела и въпреки, че има сходно по размер пространство без трегери и колони отдолу, няма проблеми с вибрирането.(може би връзката със стълбището по някакъв начин променя нещата).

Другата седмица се надявам да намеря под наем такива хюнбеци и няколко греди, за да пробвам дали ще стане. Мисля направо да взема 10 метални подпори, защото място в мазето има (даже се чудя за 20 бр за всеки случай :rolleyes: ). Ще пиша дали има резултат.
infomar
dimitarpetrov написа:
Тук не става въпрос дали ще падне плочата или ще стане дупка. Това е ясно, че няма да стане дори и след 100 години...
dimitarpetrov написа:
......Другата седмица се надявам да намеря под наем такива хюнбеци и няколко греди, за да пробвам дали ще стане. Мисля направо да взема 10 метални подпори, защото място в мазето има (даже се чудя за 20 бр за всеки случай :rolleyes: ).
След като не се страхуваш от падане на плочата и проблем е само вибрацията, няма ли да е достатъчно по средата на дългата страна, да поставиш една греда 10х10см. или 12 х 12 см. и да я подпреш от двата края и средата с подпори със същата дебелина или хюнбеци, поставени в долната част на предварително изляти циментови степенки или поне две тротоарни плочки една върху друга с циментова замазка. С 10-20 подпори в мазето доста трудно ще го ползваш в последствие а, не се знае с времето какво ще ти се наложи.
Изображение
Чираче - майстор
dimitarpetrov написа:
Другата седмица се надявам да намеря под наем такива хюнбеци и няколко греди, за да пробвам дали ще стане. Мисля направо да взема 10 метални подпори, защото място в мазето има (даже се чудя за 20 бр за всеки случай :rolleyes: ). Ще пиша дали има резултат.
Не ти трябва нищо под наем. Направи си го за постоянно. Щом имаш много място, прецени къде ти трябват рафтове, съобразени с местата за подпиране на плочата. Купуваш квадратна тръба, примерно 60/60, затапваш единия край с дебела планка с резба в средата, примерно М24, и с болт натягаш във вертикална посока. Към тия подпори заваряваш винкели, и си оформяш рафтове. В едно мазе винаги има нужда от рафтове.
batvenko - специалист
"Плочата вибрира при ходене БОС" ...... :?


Абе що не си обуеш някВи чорапи, терлици, партенки и .... проблема е решен :lol:
batvenko написа:
"Плочата вибрира при ходене БОС" ...... :?


Абе що не си обуеш някВи чорапи, терлици, партенки и .... проблема е решен :lol:
Ако можех да реша проблема с чорапи, нямаше да отварям тази тема :-)
Децата тичат постоянно в хола и това означава постоянно вибриране. Плочата вибрира, когато правиш гимнастика и леко подскачаш, когато се събират повече гости, тъй като има хора, които дори с чехли, ходят по особен начин, като си набиват петите в под и т.н и т.н.
Duke_BG - специалист
същия проблем го имахме на вилата строена преди 30-ина години

два хюнебека + греда 10х10 - вдигаш гредата на тавана и я натягаш с хюнебедите в двата края - така няма да ти се пречкат в мазето

Тема "Плочата Вибрира при Ходене Бос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: