Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ROBOT - напреднал
Правя топлоизолация и искам да реша и този проблем. Всяка година има по 10ина гнезда под стрехите. Много цапат, адски е нехигиенично. Да, лястовичките са готини но не искам гнезда вече. Знам че някакви прозрачни маи ленти с шипове имало но не намирам от къде да взена. Моля за съвети и насоки
chandler_vt - специалист
Много грозно с тези шипове. Някой ми спомена за метална мрежа, широка десетина сантиметра, която се хваща към ребрата и пречи на лястовичките да правят гнезда. Имала ефект на 100 процента. Но лично не съм виждал.
ROBOT - напреднал
Гледах ги, гледам че има и метални на акция дето идват по евтини от тези поликарбонатнте. Ама знам ли ги, ако ръждясат ще е ужас. А поликарбоната е прозрачен, ама дали ще е здрав й държи години наред? ....
barborino - специалист
Аз имах проблем с лястовичките. Реших го, като сложих на брамак(мисля) пластмасови елементи за защита от птици.

Прикачен файл

IMG_20150816_163253.jpg
Найлонова мрежа, закрепена със скоби за улука и с биндер ленти за парапета на терасите. В двата края има проволки от ПВЦ въже за простир. Не е сваляна 4 години, няма ни едно гнездо въпреки голямата лястовича колония и привидно големите пролуки. Ефикасно и сравнително евтино решение, на разстояние от 10-12 м дори трудно се забелязва, а от близо визията не дразни окото, поне мен де :mrgreen:
Изображение
ROBOT - напреднал
Barborino моля за снимки ако е възможно от по близо, как ги захванахте, от какъв материал са, от къде? Цени?
barborino - специалист
ROBOT написа:
Barborino моля за снимки ако е възможно от по близо, как ги захванахте, от какъв материал са, от къде? Цени?
Захванати са с винтове. Материала е пластмаса. Цена около 2,50лв за бр.(елемента е дълъг 1м.) В София ги има по складовете. Защитна решетка за птици на Брамак.

Тема "Защита срещу лястовичи гнезда? Някаква идея?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: