Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
Става дума а технологията от клипчето по-долу. Та на "село" имам малка къща с веранда. Верандата е с пояс. Къщата и пояса на верандата не са мръднали, но плочата на верандата (нямам идея как е изградена) е пропаднала с 3-4см в единият край. По това което знам от предишните собственици причината е в пълнежа под "плочата" на верандата. В единият край са нареждали камани, в другият не стигнали до край и наредили няколко дънера. Та гледайки тая технология по-горе се чудя дали е приложима в моя случай или ще ми е по-евтино да изкъртя и да направя верандата отново. От 2 години не съм забелязал да има пропадане или ако има е 1-2 милиметра (мерил съм го няколко пъти през 3-4 месеца). При все, че къщата е сравнително стара (30-40 години) нещата би трябвало да са слегнали и да ако го повдигна да не пропада пак в бъдеще.

Та въпросите са следните:

1) Каква пяна се ползва - предполагам е нещо с по-ниско разширение което е устойчиво после на влагата под земята и киселинността на почвата.
2) Как бих могъл сам да го реализирам това с минимум средства?
3) Имаме ли фирми дето се занимават с това тук на нормални цени?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4-nyXqCEbMc[/youtube]
lovech2001 - специалист
Не можеш ли просто да му направиш една замаска отгоре?
Пусни някакви снимки.
brum - майстор
Може, ама не искам. Има реден и шлайфан камък който ми се ще да го запазя. Ако успея да го повдигна и изравня ще запълня само шуплите.

Тема "Повдигане на пропаднала основа с полиуретанова пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: