• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
infomar
torbalan написа:
У дома гаража е точно така...

3 метра не е ли прекалено тясно за гараж? Или ще го ползваш за мотор?


Колата е с размери 4.40 х 1.90,с междуосие 2.60 м.

От страни остава по 55 см.
Мястото ми е с тези размери, ще се ползва само за колата а не за склад, затова не виждам смисъл да увеличавам ширината.
Чираче - майстор
infomar написа:

Аз предполагах, че поне над помещението, където е сегашната плоча, че няма да има нужда от подпиране от долната страна, но може би греша.
Относно отворът - разбира се, че ще го направя в последствие.
Според мен грешиш. И обяснявам защо. Защото да ползваш такава тънка и неравна плоча за кофраж без подпори е много рисковано. И без това след време ще се наложи да я премахваш по трудния начин - отдолу.
Разбира се, че можеш да я ползваш като кофраж, но при определени условия. Трябва да се подпре отдолу с хюнебеци или други подпори по нагъсто. Горната част на съществуващата плоча трябва да се изравни с много тънка замазка, като върху замазката да се постави найлон. Това е необходимо за последващото по-лесно премахване на долната компрометирана плоча. За мен това е неоправдано пред факта от повече труд по премахването впоследствие отколкото от намирането под наем на платна и подпори сега.
p.v.x написа:

Мога да те светна , как да го направиш , но след такова гениално предложение , направо ме е страх.
Някой много филми е гледал за мегаструкторите на Хитлер.
Иронията за "гениалност" на предложението е неуместна. Това е само едно мое предложение, и как аз лично бих го направил. И друг път съм казвал, че каквото и да правя, приоритетите по градация са здравина, функционалност, красота, съчетани в крайния продукт. Никога в обратен ред.

Май някой много бързо е забравил какво обеща пред целия форум - да не се заяжда.
p.v.x - майстор
Чираче написа:

Иронията за "гениалност" на предложението е неуместна. Това е само едно мое предложение, и как аз лично бих го направил. И друг път съм казвал, че каквото и да правя, приоритетите по градация са здравина, функционалност, красота, съчетани в крайния продукт. Никога в обратен ред.
Не бе човек.
Предложението ти е добро.
Но как стигна до него , без да видиш , как стоят от долу нещата.
Нито , то бе обяснено.
От тази гледна точка си гениален.
Прибързваш.
Можеш да поискаш снимки , за цялостната ситуация.
Виждат се някакви напречно разположени греди , в не добро състояние и т.н.
Та от тази гледна точка.
Чираче - майстор
p.v.x написа:

Не бе човек.
Предложението ти е добро.
Но как стигна до него , без да видиш , как стоят от долу нещата.
Нито , то бе обяснено.
От тази гледна точка си гениален.
Прибързваш.
Можеш да поискаш снимки , за цялостната ситуация.
Виждат се някакви напречно разположени греди , в не добро състояние и т.н.
Та от тази гледна точка.
Смятам, че опита, който съм натрупал през годините, ми позволява да виждам нещата в областите, които разбирам, и без много обяснения. И да давам съвети, пак според моите виждания, или как аз бих го направил.
p.v.x написа:

Някой много филми е гледал за мегаструкторите на Хитлер.
Ако не беше цитираното изречение, нямаше да ми направи впечатление. Свикнал съм хората да се възхищават на идеите и новаторството ми.
Та, от тази гледна точка. :?
p.v.x - майстор
Ами до колкото разбрах , човека не иска да прави фундамент за триетажна къща.
Ако съм сбъркал , сори.
egomen66 - майстор
Чирачето е право.
Ако се прави нещо трябва да се подходи доста кардинално.
Всичко което е виснало и подпряно с дървените прогнили греди трябва да се изрине и тогава да се разгледа ситуацията на ново.
:partyman:
Чираче - майстор
egomen66 написа:
Чирачето е право.
Ако се прави нещо трябва да се подходи доста кардинално.
Всичко което е виснало и подпряно с дървените прогнили греди трябва да се изрине и тогава да се разгледа ситуацията на ново.
:partyman:
Знам, че е така, но не предполагах положението да е толкова трагично и запуснато. Учудването ми идва от факта, че един толкова ерудиран съфорумник е търпял това положение вероятно много години.
Както и да е. Нека той да си решава кого да послуша. И дали да направи ремонта.
Сега, като гледам и снимките, ми хрумва и друга идея. :? Да увеличи размерите на плочата до 7х6м. Може и повече. Под плочата може да стане чудесна механа, с кухненски бокс, камина, сервизни и спални помещения. Само не знам дали стената от бутобетон ще издържи - вероятно няма арматура в нея. Но при подходяща обработка от двете страни мисля, че ще стане.
infomar
Чираче написа:
egomen66 написа:
Чирачето е право.
Ако се прави нещо трябва да се подходи доста кардинално.
Всичко което е виснало и подпряно с дървените прогнили греди трябва да се изрине и тогава да се разгледа ситуацията на ново.
:partyman:
Знам, че е така, но не предполагах положението да е толкова трагично и запуснато. Учудването ми идва от факта, че един толкова ерудиран съфорумник е търпял това положение вероятно много години.
Както и да е. Нека той да си решава кого да послуша. И дали да направи ремонта.
Сега, като гледам и снимките, ми хрумва и друга идея. :? Да увеличи размерите на плочата до 7х6м. Може и повече. Под плочата може да стане чудесна механа, с кухненски бокс, камина, сервизни и спални помещения. Само не знам дали стената от бутобетон ще издържи - вероятно няма арматура в нея. Но при подходяща обработка от двете страни мисля, че ще стане.
Това е някакво външно помещение отделно на 20м. от къщата, което предишният собственик е ползвал за външна баня. Аз го ползвам да държа в него бидоните когато правя ракийка, зеле... съхраняване на картофите и малко склад. Така купих къщата и не ми е останало време да се занимавам с него, щото не ми е трябвало за нещо друго. Собственик съм от 4 години на този имот и ако сравниш какво е било и в какво съм го превърнал.... няма да ме обвиняваш, но всичко съм правил сам без бригади и външни майстори....
Има много още за правене, но силите не стигат за всичко, и всяко нещо по реда си и приоритетите...

В момента държа колата в един временен гараж вътре в двора, а ми се искаше да направя някакъв постоянен на границата на имота, за да се избегне проблемът който го имам сега при голяма зима и затрудненото излизане при сняг.
Единият от вариантите ми е да направя гаража върху указаното помещение, другият на входа на сегашната врата през която вкарвам в момента колата, след изравняване на настилката, до помещението.

Изображение

Стаи имам в излишък, място за механи, лятна кухня, камина.... имам помещение и предстои да се довърши.
  • 1
  • 2

Тема "Дайте мнение за дебелина на долна плоча на гараж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: