Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivan_s - помощник
Здравейте,
полагах вчера бетон върху земята /по-скоро е циментова замазка върху изкъртена стара циментова замазка от която са останали само малките камъни отдолу/- една част беше под навес, друга излизаше навън от навеса на открито. 6 часа след полагането валя дъжд и тъй като от навеса се е стичала вода и е капело върху новоположения бетон са се образували малки дупчици по цялото протежение на навеса. Явно е трябвало да сложа някакъв найлон върху частта където капе от навеса, но вече съм пред свършен факт. Затова моля дайте съвет как мога да направя поправка, с какво да запълня малките миниатюрни кратерчета.
Последна промяна от ivan_s на ср окт 19, 2016 1:41 pm, променено общо 2 пъти.
ivan_s - помощник
А може ли да използва някой от продуктите на Isomat - има ги в Практикер или на някой друг производител, че този на Mapei не го намирам?
p.v.x - майстор
Ще има ли крайно покритие?
ivan_s - помощник
В интерес на истината смятах да няма крайно покритие, но се чудя дали да не го мина с нещо хидроизолиращо след като по набере якост 4 седмици като например силиконов импрегнатор за бетон или нещо друго /за съжаление не съм много наясно и все още чета мнения и коментари/. Проблема ми сега е, след като съм допуснал тази глупост с новоположения бетон как мога да поправя.
miliad - майстор
След като е пресен бетона от вчера, мисля че достатъчно да запълниш дупките с гъсто циментово мляко или смес пясък и цимент ако са по-дълбоки. Навлажняваш основата и шпакловаш дупката.
Правил съм го и на стар бетон-държи се добре.

Тема "поправка бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: