• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
XpacTa - специалист
Здравейте,

В момента входната ми врата е дървена и се е изметнала - зимата е ужас. Искам да я сменя с нещо топло и шумоизолиращо. Рових навсякъде, но не мога да харесам нещо на нормална цена (600-700 лева). Проблема е, че отвора е много висок - 246х96. Сегашната врата си има прозорче а отстрани е "иззидано" с две тънки итонг-чета. Тамън се навих на врата от PVC и взех оферта от една фирма - около 650 лева. Дойдоха, премериха, сключихме договор и после се оказа, че колежката в офиса била сметнала грешно и не била включила профил с дървесна имитация, ами бял. И вратата отиде на почти 800 лева. Развалихме договора и сега пак се чудя как да процедирам. За толкова пари мога да сложа и блиндирана врата (от турските) но остава въпроса с пространството над вратата...

Обобщено:
Размер 246х96
Да се отвара навън
Има козирка
Търси се топло и шумо изолация.

Ще съм благодарен за всякакви идеи, линкове към фирми на лично и т.н.

Изображение
Изображение
XpacTa - специалист
Тези не са ли по-скоро за апартаменти? Никъде не споменават за къщопригодност... пък и на мен дебелата ламарина ми е последната грижа. Доста ме съмнява да изолира добре, след като гуменото уплътнение е опция. Иначе са ми близко и може да ги посетя, но поне по снимките не ми вдъхват доверие.
kolcho - специалист
XpacTa написа:
Здравейте,



Обобщено:
Размер 246х96
Това "246" с тази хубост над вратата ли е, или без нея?
XpacTa - специалист
Със - трябва да се махне при смяната.
krismarg - специалист
А няма ли място за втора врата от PVC с изолация, отваряща се навътре?
fill - специалист
На същия фон,но в зелено е рекламния клип на генерал Румен Радев.Пробвай след изборите,сигурно ще е без пари...
kolcho - специалист
XpacTa написа:
Със - трябва да се махне при смяната.
Предложението ми е да я запазиш, което ще намали не само височината на вратата, но и цената й.
XpacTa - специалист
И това съм го мислил - да сменя пантите с някакви регулируеми и да залепя гумени уплътнения... за падащ праг не вярвам да мога да си монтирам сам :-D То и пантите не знам дали ще се справя.
XpacTa - специалист
fill написа:
На същия фон,но в зелено е рекламния клип на генерал Румен Радев.Пробвай след изборите,сигурно ще е без пари...
Това не го разбрах... сега си пуснах някакъв негов предизборен клип - на фона на Софийския университет говори... Какво зелено, какви пет лева?!? Пък и със сигурност след изборите ще купувам врата - надали ще успея утре да избера, да дойдат да ми вземат мерки и да я платя.
  • 1
  • 2

Тема "Евтина входна врата за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: