Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, :yawinkle:
върти ми се в главата една идея за къща изработена изцяло от дърво върху фундамент на един етаж около 70 кв.м РЗП.
Но ми се иска да заобиколя закона, по някакъв начин с проектите, визи и т.н. - затова съм избрал дървения материал.
1.Ще мога ли да мина с разрешително за дървена постройка или за временен обект, или преместваем обект, който няма да е много преместваем...
2. Земята, която закупих на практика е земеделска земя...
Трябва ли да се сменя статута за момента, за да мога да започна строежа.
3. Как седят нещата с пускане на ток на дървена постройка?

Ако има такава тема се извинявам, но навсякъде, където търсих, питат за преместваема къща или временна сезонна постройка.
Идеята ми за строежа на къщата е следната: фундамент, греди, покрив от керемиди, СТЕНИ - отвън ще са от дървор а отвътре вата и гипсокартон.

Поздрави,
М.
Tsilkov - майстор
Zander75 написа:
Но ми се иска да заобиколя закона, по някакъв начин с проектите, визи и т.н. - затова съм избрал дървения материал.
Дървения материал с нищо няма да ти помогне да го заобиколиш. Единствената документална вратичка за бягство е чл.147 от ЗУТ - постройка 6 категория с конструктивно становище и без въвеждане в експлоатация. Само че всички знайни и незнайни администратори от отдавна са си изработили защитен механизъм срещу него. Та ако ще заобикаляш - заобикаляй със строителство без документи.
Тока на дървена постройка като всяка друга - пускаш искане в ЧЕЗ/ЕВН/ЕОН и те ти дават условията. За твоя случей се готви за соларни панели с акумулатор - шанса за ток при поносими за теб условия е сигурно под 5%.
Tsilkov написа:
Та ако ще заобикаляш - заобикаляй със строителство без документи.
Може ли да дадеш пример за такова?
Tsilkov - майстор
Как да ти го дам тоя пример :?

Тема "Къща от дървен материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: