• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Synthy - специалист
stivemaster написа:
...

Екзотика или измама,я помисли !
Защо мислиш, че е измама (за протокола: аз не умея да мисля!)?
olelemaiko - специалист
колкото и да са умува за хубава дървена къща трябват 1500 2000 евро на кватрат със стени и всичко. до ключ.другото е от ден до пладне.таз металната къща по нагоре защо зимува.нали бърже става.тава е голяма грешка дет са я направили без план за време.
GalinBelos - специалист
Монтажник написа:

Ето няколко снимки. Откога на греда 270/180 мм. му се вика талпа? У наше село му викаме грЯда :) :)
У наше село на всяка по-голяма дъска се нарича талпа . :-D
Можеш ли да снимаш как е изпълнена ел. инсталацията . Наистина ми е интересно . Особенно захващането на ключове и контакти за стената , в метални тръби ли вървят в гредите кабелите , има ли кутии или я карат на влез/излез . И как стои въпроса с евентуална преработка на инсталацията ако на собственика не му харесват сегашните места на контакти и ключове ?
И в крайна сметка колко струва една такава къща ?
Grezinski написа:
Не разбирам от всичко, но предполагам, че какъвто е бил подхода към покривите, такъв е бил и към останалите компоненти, т.е. тотално орязване....
Много е интресна частта с грундирането на гредите . Пишат за две ръце грунд на водна оснава в сайта си . Че са сложили вода е сигурно , ама грунд дали са сложили ?
8180 - майстор
Монтажник написа:
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:
Те кусурите им са известни. Лично съм участвал в сглобяването на руска такава къща (от цилиндрични неслепени греди)

Ще спомена само 3 от проблемите:
1. На днешен ден единствените им предимства са сляпа традиция и криворазбран шик.
Такива къщи са се правели в специфични райони, главно заради достъпността на материала за градежа и отопление (на времето).
2. Топлоизолация: В представените данни за 20см. U=1,35 W/m2*K. За протокола, по днешните норми се изисква 0,35 за ново строителство. Интересно ми е как и кога е узаконен проекта. :? Преди нормата беше 0,5.
Самите финландци имат разработки на сайдинг, който (фалшиво за мераклии) наподобява къща от греди, при което със същинската стена се достигат нормите.
3. Сериозен проблем на тези къщи е херметичността - продухването през фугите между гредите. Видях някакви сглобки, но май нищо не се споменава по въпроса.
В споменатата руска къща, за целта, в специално предвидена сглобка се влагаха някакви изсушени водорасли от близкото блато.
Монтажник - специалист
8180 написа:
Монтажник написа:
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:
Те кусурите им са известни. Лично съм участвал в сглобяването на руска такава къща (от цилиндрични неслепени греди)

Ще спомена само 3 от проблемите:
1. На днешен ден единствените им предимства са сляпа традиция и криворазбран шик.
Такива къщи са се правели в специфични райони, главно заради достъпността на материала за градежа и отопление (на времето).
2. Топлоизолация: В представените данни за 20см. U=1,35 W/m2*K. За протокола, по днешните норми се изисква 0,35 за ново строителство. Интересно ми е как и кога е узаконен проекта. :? Преди нормата беше 0,5.
Самите финландци имат разработки на сайдинг, който (фалшиво за мераклии) наподобява къща от греди, при което със същинската стена се достигат нормите.
3. Сериозен проблем на тези къщи е херметичността - продухването през фугите между гредите. Видях някакви сглобки, но май нищо не се споменава по въпроса.
В споменатата руска къща, за целта, в специално предвидена сглобка се влагаха някакви изсушени водорасли от близкото блато.


Ейй тва българското племе сме си таковали мамата е как па едно положително мнение не чух, ето Ви още малко храна:

1.Проекта е узаконен по онзи начин на 12.03.2013 г.

2.Проблем при херметичността явно нямаме или поне обследването с термокамера и "надуване " на къщата (1 седмица=9000лв.) проведено от една от малкото фирми в БГ, които наистина си разбират от работата(няма да я споменавам тъй като и без реклама си имат достатъчно работа)

3.Водорасли за уплътняване няма , но само уплътненията за едната къща струват 3422Е по фактура.

4.Ето колко струват въпросните къщи: http://estatebg.eu/index.php?main_page= ... _id=127734
Монтажник - специалист
GalinBelos написа:
Монтажник написа:

Ето няколко снимки. Откога на греда 270/180 мм. му се вика талпа? У наше село му викаме грЯда :) :)
У наше село на всяка по-голяма дъска се нарича талпа . :-D
Можеш ли да снимаш как е изпълнена ел. инсталацията . Наистина ми е интересно . Особенно захващането на ключове и контакти за стената , в метални тръби ли вървят в гредите кабелите , има ли кутии или я карат на влез/излез . И как стои въпроса с евентуална преработка на инсталацията ако на собственика не му харесват сегашните места на контакти и ключове ?
И в крайна сметка колко струва една такава къща ?
Grezinski написа:
Не разбирам от всичко, но предполагам, че какъвто е бил подхода към покривите, такъв е бил и към останалите компоненти, т.е. тотално орязване....
Много е интресна частта с грундирането на гредите . Пишат за две ръце грунд на водна оснава в сайта си . Че са сложили вода е сигурно , ама грунд дали са сложили ?[/qu

Ел. инсталацията е по нова безкабелна технология - нещо като WiFi.Има един трифазен предавател в средата на комплекса ,който разпръсква ток към всички къщи ВиК-то е по същия начин със "суха" вода . :toimonster: .
Монтажник - специалист
Монтажник написа:
GalinBelos написа:
Монтажник написа:

Ето няколко снимки. Откога на греда 270/180 мм. му се вика талпа? У наше село му викаме грЯда :) :)
У наше село на всяка по-голяма дъска се нарича талпа . :-D
Можеш ли да снимаш как е изпълнена ел. инсталацията . Наистина ми е интересно . Особенно захващането на ключове и контакти за стената , в метални тръби ли вървят в гредите кабелите , има ли кутии или я карат на влез/излез . И как стои въпроса с евентуална преработка на инсталацията ако на собственика не му харесват сегашните места на контакти и ключове ?
И в крайна сметка колко струва една такава къща ?
Grezinski написа:
Не разбирам от всичко, но предполагам, че какъвто е бил подхода към покривите, такъв е бил и към останалите компоненти, т.е. тотално орязване....
Много е интресна частта с грундирането на гредите . Пишат за две ръце грунд на водна оснава в сайта си . Че са сложили вода е сигурно , ама грунд дали са сложили ?[/qu



Ел. инсталацията е по нова безкабелна технология - нещо като WiFi.Има един трифазен предавател в средата на комплекса ,който разпръсква ток към всички къщи ВиК-то е по същия начин със "суха" вода . :toimonster: .


Грунда е положен още във Финландия във заводски условия(UV-устойчив).
olelemaiko - специалист
тези особености са какви са.къщата дървена ли е или тухла.и готови ли са.то едно време имаше един слънчев комплекс в софия.бая хора изгоряха
Gadnyara - специалист
Авторът питаше каква къща да си избере, че не иска да влага много пари, а то се почна първо с числа от 1500-2000€/кв.м, после излезе оферта-реклама за 1.5-1.6 млн.лв. за нещо снобско, непостроено и с неясна конструкция и изолация. :?

Осъзнайте се.
Grezinski - специалист
olelemaiko написа:
колкото и да са умува за хубава дървена къща трябват 1500 2000 евро на кватрат със стени и всичко. до ключ.другото е от ден до пладне.таз металната къща по нагоре защо зимува.нали бърже става.тава е голяма грешка дет са я направили без план за време.
Зимува... [-X не зимува, чака да спре снега. Ако искаш ела да помагаш, ще стане по-бързо, кюфтетата за обяд са от мен!? Ти преди 6 месеца знаеше ли, че зимата няма да е като миналогодишната?!
Пък и се строи напълно в духа на форума - с 4 ръце, непрофесионални. Имаме 16 работни дни от 8-ми декември, когато започнахме да сглабяме. Зимни работни дни, половината са къси; студени и т.н.... Смятам, че дори много добре се справяме!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: