• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
sinfon написа:


Здравей! Точно тази къща е много стара.
А ти, момко, на колко си години? Шегата на страна, но имаш голям интелект. За това питам....
preslav - майстор
sinfon написа:
Здравей! Точно тази къща е много стара.
Аз не оспорвам древността на къщата ти, ама май ти нещо се изказваше, че сглобяемите къщи не си заслужавали парите и питащият се възгещиса.
sinfon - специалист
Чираче написа:
А ти, момко, на колко си години? Шегата на страна, но имаш голям интелект. За това питам....
Здравей!На колкото и да съм, не съм на толкова, на колкото е къщата на село. А тя е на 100години.
preslav написа:
Аз не оспорвам древността на къщата ти, ама май ти нещо се изказваше, че сглобяемите къщи не си заслужавали парите и питащият се възгещиса.
Здравей! И какво общо това с бойлера от другата тема с избора на строителство? Едно време на мястото на електрическия бойлер е имало бойлер на дърва, после сменен със самоделен бойлер на алтернативно гориво. Тогава са били опъвани и тръбите. После бойлерът е подменен с бойлер на ток. При което стигаме до текущата ситуация. При която не се оказва удачно ползването на бойлер през относително дълга линия с големи загуби.
Едно време на никого не му е пукало за загубите, защото е било евтино. Сега броим всяка стотинка, защото е скъпо, а заплащането мизерно са европейския ни стандарт на живот.
preslav - майстор
sinfon написа:
Чираче написа:
А ти, момко, на колко си години? Шегата на страна, но имаш голям интелект. За това питам....
Здравей!На колкото и да съм, не съм на толкова, на колкото е къщата на село. А тя е на 100години.
preslav написа:
Аз не оспорвам древността на къщата ти, ама май ти нещо се изказваше, че сглобяемите къщи не си заслужавали парите и питащият се възгещиса.
Здравей! И какво общо това с бойлера от другата тема с избора на строителство? Едно време на мястото на електрическия бойлер е имало бойлер на дърва, после сменен със самоделен бойлер на алтернативно гориво. Тогава са били опъвани и тръбите. После бойлерът е подменен с бойлер на ток. При което стигаме до текущата ситуация. При която не се оказва удачно ползването на бойлер през относително дълга линия с големи загуби.
Едно време на никого не му е пукало за загубите, защото е било евтино. Сега броим всяка стотинка, защото е скъпо, а заплащането мизерно са европейския ни стандарт на живот.
Общото е, че с лека ръка отрече новото, с което вкара в заблуда питащия, вместо да му кажеш за патилата си с къщата на дедо.
sinfon - специалист
preslav написа:
Общото е, че с лека ръка отрече новото, с което вкара в заблуда питащия, вместо да му кажеш за патилата си с къщата на дедо.
Здравей! Аз си мисля, че една къща, изградена по съвременен модел, с висока енергийна ефективност - добра изолация, енергийно ефективно осветление си е много хубава. Може да е къщата на дядо, но поне като съм пробивал за рафтове, не съм пробил кашона и бургията не ми излезе от другата страна на стената.
Едва ли някой ще направи същите грешки в ново строителство, каквито са допуснати преди години.
Моите перипетии, ако беше ново строителство няма да ги имаше. Или да разправям как се сменя крив, напукан камъшен таван с гипсокартонен с вата отгоре, ако искаш? Или как се сменя стара дограма, която макар и от иглолистен материал отдавна се е изметнала?
Или искаш да научиш как са подменяни проводниците в стените, които бяха 1.5мм2?
Какво по-точно те интересува и кое смяташ, че ще го има в ново строителство? Проводниците, камъша ли? Кое?
preslav - майстор
sinfon написа:
preslav написа:
Общото е, че с лека ръка отрече новото, с което вкара в заблуда питащия, вместо да му кажеш за патилата си с къщата на дедо.
Здравей! Аз си мисля, че една къща, изградена по съвременен модел, с висока енергийна ефективност - добра изолация, енергийно ефективно осветление си е много хубава. Може да е къщата на дядо, но поне като съм пробивал за рафтове, не съм пробил кашона и бургията не ми излезе от другата страна на стената.
Едва ли някой ще направи същите грешки в ново строителство, каквито са допуснати преди години.
Моите перипетии, ако беше ново строителство няма да ги имаше. Или да разправям как се сменя крив, напукан камъшен таван с гипсокартонен с вата отгоре, ако искаш? Или как се сменя стара дограма, която макар и от иглолистен материал отдавна се е изметнала?
Или искаш да научиш как са подменяни проводниците в стените, които бяха 1.5мм2?
Какво по-точно те интересува и кое смяташ, че ще го има в ново строителство? Проводниците, камъша ли? Кое?
Те и сглобяемите са по съвременен модел, ама ти напълно ме разубеди вече, още повече като разбрах, че и едни етажерки не мога да си сложа. Дори направо се отказах да строя къща, ще си кютам в дедовата.
sinfon - специалист
preslav написа:
Дори направо се отказах да строя къща, ще си кютам в дедовата.
Здравей! Те и панелните блокове бяха сглобяеми. Живеят много хора в тях. Ама дали им харесва? :-D Сглобяемите къщи ги помня още от времето, в което бяха бетонни панели, които се заварят и им се слага топлоизолация отгоре.
А сега ми говориш за картонени къщи. Това не е строеж, а бунгало.
Като имаш пари - строи.
preslav - майстор
sinfon написа:
preslav написа:
Дори направо се отказах да строя къща, ще си кютам в дедовата.
Здравей! Те и панелните блокове бяха сглобяеми. Живеят много хора в тях. Ама дали им харесва? :-D Сглобяемите къщи ги помня още от времето, в което бяха бетонни панели, които се заварят и им се слага топлоизолация отгоре.
А сега ми говориш за картонени къщи. Това не е строеж, а бунгало.
Като имаш пари - строи.
Той и комшията си прави от 2 години курник - сега е докарал до бетонна плоча за покрив, че иначе лисицата влизала да се забавлява с кокошките. Ако беше сковал бунгало за 2 седмици с две леви ръце щеше да е готов, ама ние труда си не ценим, времето е без пари, само пустата ракия я няма на аванта - а и токът.
stivemaster - майстор
Защо тогава по дяволите, сереш в тази тема бе Сифоне? Я пак прочети заглавието !
Sirius9 - напреднал
В имота има стара къща 45 квадрата с мазе. Ами има си влага. В имота има достатъно място за гараж в който да играе роля и на склад. В крайна сметка може и на два етажа. Стигнахме и до въпроса с отоплението. Хубаво е да има два варианта: климатик и локално парно. Въпроса с парното е: печка, камина или пелети. Също така ми се да има отделно помещение там където ще се горят дървата. Със сигурност ще предвидя включване на соларни панели за топла вода.
Отказах се от сглобяема защото искам нещо което да кара дълго.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: