• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
Интересно... толкова много неща се праят с фибростъкло, някак си е логично да навлезе и при изграждането. Аз бих добавил 3000 евро за вентилация при бюджетирането на подобен обект!
stivemaster - майстор
olelemaiko написа:
това сега какво ше става.тез греди какво подпират.
Ей го и следващия , не пиши бе ! Чети,чети ама много и като ти стане тъжно от това, колко малко си знаел преди,тогава ако имаш все още желание, напиши нещо като въпрос, но без съмнението,само въпрос .
Synthy написа:
Synthy написа:
Някой има ли мнение за къщите от фибростъкло - Glass-Reinforced Polymer (GRP)? Аз се оглеждам в тях, заради по-ниската цена, добрият външен вид (като от лего са - куклeенски), и пише, че са с много добри топлоизолационни свойства. Обаче толкова. Някой нещо да каже за тях?
Наистина ли никой нищо не знае за тази технология? То ще се окаже някаква голяма екзотика :?

Екзотика или измама,я помисли !
olelemaiko - специалист
това което пишеш по нагоре е верно.старите къщи са си плетени и са видели много вятър. и дървени съм виждал и живял в тях. и в фургон кат сондирах с сондите съм живял.та знам и тако и вако.за американците нормално. но тука климата ни е друг. човека наистина пита за сгобяема къща.както си реши така ще живее.аз при такъв имот за софия дето не се намират лесно щях да направя масивна.и с аванс за повече етажи.днес ще исхарчи 2 лева утре тез два лева ще са нищо.но къщата ще е нещо.да са живи и здрави децата му че и те да и се радват.да допиша .дано пари и мерак да има човека дет пита.
Kokar - специалист
olelemaiko написа:
това което пишеш по нагоре е верно.старите къщи са си плетени и са видели много вятър. и дървени съм виждал и живял в тях. и в фургон кат сондирах с сондите съм живял.та знам и тако и вако.за американците нормално. но тука климата ни е друг. човека наистина пита за сгобяема къща.както си реши така ще живее.аз при такъв имот за софия дето не се намират лесно щях да направя масивна.и с аванс за повече етажи.днес ще исхарчи 2 лева утре тез два лева ще са нищо.но къщата ще е нещо.да са живи и здрави децата му че и те да и се радват.да допиша .дано пари и мерак да има човека дет пита.
Иносказателно, но... вярно! :)
Къде си сондирал?
olelemaiko - специалист
ше кажа едното място щот е интересно като година 7 декември 1986 .в стражица когато беше голямото земетресение.сондата беше горе на билото а базата долу в града между падналите къщи.
Монтажник - специалист
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:

http://scarletflower.bg/
sinfon - специалист
Монтажник написа:
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:
Здравей! Дървото гние, пускам буркан с дървояди и нямаш къща. Бетонът на Колизеума стои 2000години. Да си виждал археолозите да откриват останки и основи от дървени къщи? Не? Ето това показва и колко са издържливи.
:partyman:
VLADO66 - майстор
Човека да не е Дънкан Маклауд бе.Ще гниело, дървояди, дрън дрън.Като се импрегнира добре нищо му няма.Ходи да видиш по селата дървени къщи на по 150 години без да са третирани.
vsterev - специалист
Монтажник написа:
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:

http://scarletflower.bg/
Ако бих живял в дървена къща, бих избрал тези - http://www.honka.bg/, а не горните, които си цитирал - дървени изглеждащи и приличащи на монолитни.
GalinBelos - специалист
Монтажник написа:
Нещо да кажете за тези сглобяеми дървени къщи? Остава сега и на тях да намерите кусур:

http://scarletflower.bg/
Много съм резервиран специално към към тези къщи . Казвам и защо :
ползвани строителни материали – 1-ви и 2 – ри етажи:

Външни носещи и вътрешни преградни стени – масивни слепени дървени греди от финландски смърч с дебелина на гредата 18 – 20см
Топлоизолация – без допълнителна топлоизолация. Дървото е достатъчен топлоизолатор.
Това 18 санта талпа голяма изолация било голямо нещо . Помислих че може би отвътре се слага някаква конструкция с вата или нещо такова , но не би .
СТЕПЕН НА ЗАВЪРШВАНЕ НА КЪЩИТЕ СЛЕД СМР
Първи и втори етаж

отвътре – Стените се оставят с натуралния цвят на дървото. При желание на клиента може да се боядисат или да се изгради на места декоративна гиспокартонена конструкция.
отвън – Степента на завършване на стените е боядисване с водоразтворими грунд и боя.
Много ми стана интересно как точно са прекарани Вик и ел. в тая стеничка от 18-20 санта, при положение че няма вътрешна обшивка ? Рзгледах рисунките в частта галерия , но на нито една от от тях нямаше показан контакт или ключ за осветление .
За мен този сайт е най-обикновенна имотна измама и нищо повече . Ама докато има балъци - уиски с фъстъци . :drinkers:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: