• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
vsterev - специалист
olelemaiko написа:
туи желязо ше подпира изолацията на бунгалото.
Олеле майко - Един път напиши поне едно изречение без грешка.
iva6ki - специалист
Grezinski написа:
Щом имаш толкова категорично мнение, явно разбираш материята! Защо не споделиш опита и вижданията си с нас, по-подробно и конкретно!? Или за нещо те е яд?!
Това не е ли скелетно-гредова конструкция /щендерна/. С какъв покрив ще я изпълните.
VladkoM - специалист
Искам да попитам,понеже не разирам много, а гледам че има хора който разират. Ако дървения матерял се импрегнира под налягане в камера, против плесен,гъби и другите му екстри. За какви дървояди става въпрос? До колкото знам дървояди не ядът импрегнирано дърво?
vsterev - специалист
VladkoM написа:
Искам да попитам,понеже не разирам много, а гледам че има хора който разират. Ако дървения матерял се импрегнира под налягане в камера, против плесен,гъби и другите му екстри. За какви дървояди става въпрос? До колкото знам дървояди не ядът импрегнирано дърво?
Качественото изсъхнало импрегнирано дърво хич не е евтино, за да не гние трябва и да се консeрвира и то става мамата си трака.
Последна промяна от vsterev на чет яну 12, 2017 10:18 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Малиии, като се замисля, че и аз се бях залетял да си правя такава къща и ми се приср. опс, ще ме санкционират. Закостеняла нация сме, направо се чудя кога и как четворките са заменили единичките, как така бетонът измести гредореда, тези цигли от къде се взеха, че турските керемиди изчезнаха - О-ужас, някой измислил хоросан вместо конски фъшкии и плява - сега пък и някакви PVC дограми се появиха, стъклопакети вместо намаслена оризова хартия. Отказвам се от БеМеВето и се хвърлям в каруцата на дедо, дървояди, ръжди, картонени кутии - май е била права журналистката дето писала "тези строят, сякаш ще живеят 100 години и ебат, сякаш ще умират утре"!
VladkoM - специалист
vsterev написа:
VladkoM написа:
Искам да попитам,понеже не разирам много, а гледам че има хора който разират. Ако дървения матерял се импрегнира под налягане в камера, против плесен,гъби и другите му екстри. За какви дървояди става въпрос? До колкото знам дървояди не ядът импрегнирано дърво?
Качественото изсъхнало импрегнирано дърво хич не е евтино, за да не гние трябва и да се консрвира и то става мамата си трака.
Говорим, че е възможно. Има препарати който може и сам да си ги маже човек. Да не казвам марки да излиза като реклама. Ако желае може да се направи добре и защитено. Не смятам се Хамериканците са по-големи балъци от нас. Аз съм За къщата от дървено скеле с ГК или други плоскости който да не са КАШОН. Много хора пред тухлите слагат ГК за да направят изолация, да не правят мазилка и какво ли още не. Аз също в нас имам стени от ГК и м/у ГК и тухлите вата за изолация и и не ми е като в кашон. Имам бунгало направено от дървено скеле от вън е наковано с ламперия от вътре с ГК в средата с вата. Мога да кажа, че по нищо не отстъпва на тухлената къща. Ако къщата се направи от майстор и знае какво се прави може да е с доста дълъг живот.
preslav - майстор
VladkoM написа:
vsterev написа:
VladkoM написа:
Искам да попитам,понеже не разирам много, а гледам че има хора който разират. Ако дървения матерял се импрегнира под налягане в камера, против плесен,гъби и другите му екстри. За какви дървояди става въпрос? До колкото знам дървояди не ядът импрегнирано дърво?
Качественото изсъхнало импрегнирано дърво хич не е евтино, за да не гние трябва и да се консрвира и то става мамата си трака.
Говорим, че е възможно. Има препарати който може и сам да си ги маже човек. Да не казвам марки да излиза като реклама. Ако желае може да се направи добре и защитено. Не смятам се Хамериканците са по-големи балъци от нас. Аз съм За къщата от дървено скеле с ГК или други плоскости който да не са КАШОН. Много хора пред тухлите слагат ГК за да направят изолация, да не правят мазилка и какво ли още не. Аз също в нас имам стени от ГК и м/у ГК и тухлите вата за изолация и и не ми е като в кашон. Имам бунгало направено от дървено скеле от вън е наковано с ламперия от вътре с ГК в средата с вата. Мога да кажа, че по нищо не отстъпва на тухлената къща. Ако къщата се направи от майстор и знае какво се прави може да е с доста дълъг живот.
Постът ти ме навежда на спомена за едно старо стихотворение - "от години аз дълбая на тази мида във седефа, длетото ми се скапа вече, а тя си гледа кефа"
Малко предисто(е)рия - до нас има дървено бунгало, строено поне 10 години преди къщата, къщата иска ремонти, мазилки, покриви и т.н. - бунгалото не се стопанисва, никакви грижи нито вятър го е духнал, нито червеи са го изяли, ама друго си е да шибаш в къща, друго е в бунгало (не че някои не шибат и на плажа).
Чираче - майстор
preslav написа:
, ама друго си е да шибаш в къща, друго е в бунгало (не че някои не шибат и на плажа).
Младеж, имаш някакъв сексуален проблем. Иди на доктор. Не разваляй хубавата тема, която е полезна на много хора.
preslav - майстор
Чираче написа:
preslav написа:
, ама друго си е да шибаш в къща, друго е в бунгало (не че някои не шибат и на плажа).
Младеж, имаш някакъв сексуален проблем. Иди на доктор. Не разваляй хубавата тема, която е полезна на много хора.
Сбъркал си нещо, ама то е защото не четеш внимателно - защитил съм теорията ти за целесъобразност на строителството по новите технологии. Благодаря за "маладеж"!
VladkoM написа:
... Аз съм За къщата от дървено скеле с ГК или други плоскости който да не са КАШОН. Много хора пред тухлите слагат ГК за да направят изолация, да не правят мазилка и какво ли още не. Аз също в нас имам стени от ГК и м/у ГК и тухлите вата за изолация и и не ми е като в кашон. Имам бунгало направено от дървено скеле от вън е наковано с ламперия от вътре с ГК в средата с вата. Мога да кажа, че по нищо не отстъпва на тухлената къща. Ако къщата се направи от майстор и знае какво се прави може да е с доста дълъг живот.
Ами тези конструкции са си резонаторни кутии... С извинение, ама ако пръднеш по-силно и влезнат в резонанс... може и да се разпадне една такава конструкция :mrgreen:

Този гипсокартон и тази вата... Винаги кънтят като куха лейка. :supz: Дори и да са в монолитна конструкция.

Личното ми мнение е, че тези технологии са измислени от строителните предприемачи в щатите за да реализират бързи печалби... Ба-сИ колко "картонени" къщи за по 200-300-500.000 USD. Голяма част от тези пари отиват в маркетинг да убеждават хората колко са готини и еко и тинтири- минтири...

Ако аз трябва да строя къща, ще се опитам да се съобразя с традициите и с климатичните условия... На север имаме дървени къщи (ама истински), с големи наклони на покривите и големи зидани печки в тях на които може да се спи... Къщите са рехаво разположени с по-големи прозорци на Юг.

Колкото по на юг отиваме, къщите се приближават една до друга за да си правят сянка, строени са предимно с камъни и тухли с дебели стени да пазят хлад. С капаци на прозорците и с почти равни покриви- вижте в арабските държави... В Итлия например има сгради на по 300-500 години...камък и тухла. На север няма да откриете дървени къщи на тази възраст... Но пък горите са много и дървеният материал е в изобилие...Вземете например Русия с дървените къщи от трупи....

Та много място за размисъл има... :snakeman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: