• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Борислава - помощник
пет мар 29, 2024 4:56 pmBLUEPUPIL написа:

По отношение на продължението на темата и новото питане:
L=5м
През 0.6м
Общо до към 280кг/м2
IPE140 до 280кг/м2
IPE160 над 280кг/м2
Пет часа си играх да го смятам това стройно стебло да не се изметне.
Предимството на IPE пред HEA е по-леко/по-евтино и по-малко провисване. Въпреки това аз предпочитам HEA заради по-широките фланшове. Дървото отгоре стъпва на по-голяма площ и стъпването върху основите също има повече площ.
мерси за бързия отговор.
аз като цяло се чудех между IPE 160, IPE180 и HEA120.
ако се абстрахираме от цената(тя не ми е най-важна) с кои от тези профили ще стане най-здраво и стабилно(разбирайте ще липсват вибрациите характерни за гредоредната конструкция)?
отделно за да придобия някаква представа за IPE160 -носи над 280кг/м2 но до колко кг/м2 макс може да понесе......и съответно за другите два профила ако може някакво инфо........ако не ви затруднявам твърде много де.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хайде, лей плоча и да се приключва!
Борислава - помощник
съб мар 30, 2024 9:00 amn_a написа:
Хайде, лей плоча и да се приключва!
не мога да схвана тук някаква ирония ли има но плоча не искам.металните греди ще са ми в пъти по-добрия и практичен вариянт пред плоча или дървени греди,пък и чисто визуално ми харесват най-много като вариант...иначе мерси за предложението.
gogo7777 - майстор
За да няма вибрации ще трябват подпори отдолу.
Борислава - помощник
съб мар 30, 2024 11:46 amgogo7777 написа:
За да няма вибрации ще трябват подпори отдолу.
отдолу имаш предвид по средата на помещението ли?ако е така това не ми е вариант-отдолу ще се ползва за гараж.
иначе за вибрациите аз си го представям че ако се сложи достатъчно "твърд" профил би трябвало да се сведата до минимум.
gogo7777 - майстор
Няма такова желязо, което да не провисне и вибрира....независимо от размерите си.
Вариант е да се отлеят няколко трегера от стоманобетон.
Борислава - помощник
съб мар 30, 2024 12:07 pmgogo7777 написа:
Няма такова желязо, което да не провисне и вибрира....независимо от размерите си.
Вариант е да се отлеят няколко трегера от стоманобетон.
добре,а можеш ли да кажеш с какви размери и арматура трябва да са тези трегери и колко на брои да са?за цялата плевня ще ми трябват към 16-17греди тоест колко от тези греди трябва да се заменят с трегери?.смисъл малко по конкретно да обясниш,ако не ти е проблем....
макар че както писах старата конструкция беше от греди с р- ри 20х20см дъб/Бук,предполагам че профил IPE180 ще е доста по-корав от тях....или бъркам????
gogo7777 - майстор
За стоманобетон аз не се наемам да изчислявам. Обърни се към специалист. Същият ще ти каже, колко трегера са нужни. Може и колони да са нужни, пояс и т.н.
:drinkers:
Борислава - помощник
съб мар 30, 2024 12:41 pmgogo7777 написа:
За стоманобетон аз не се наемам да изчислявам. Обърни се към специалист. Същият ще ти каже, колко трегера са нужни. Може и колони да са нужни, пояс и т.н.
:drinkers:
добре а за стоманените греди какво може да се каже относно нужния размер?
BLUEPUPIL казва че IPE160 ще е предостатъчно(склонен съм да му вярвам-прави впечатление на знаещ човек).....
въпреки това ако се презапася с IPE180 или HEA120(главно за мое спокойствие) би трябвало да стане доста по-здраво отколкото е било навремето в оригиналния си вид нали така???
мисълта ми е че преди отгоре всичко е било пълно с Бали сено,което прави по около 400,че и повече,кг на М2 ......
та с кой профил ще е по-здраво IPE180 или HEA120???
gogo7777 - майстор
IPE е по-як и жилав от HEA.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на метални профили за подмяна на гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: