• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефан - майстор
Stoian56 написа:
....Дори малко съжалявам, че не си сложих такъв на къщата, все пак един път се прави.
Още с първия пост, и реклама. Но нещо не ми се връзва изказването, че сайдинга е вечен. Съседа срещу мен си сложи винилов сайдинг миналото лято-много качесвен, за около 42 лв/кв.м, с 50 годишна гаранция. Вече видимо е променил цвета си. А какво ли ще представлява след 5 г? Да се моли пияните врабчета да са по-милостиви :lol: към тая красота.
Ще поживеем ще видим как е във времето. Нека си променя цвета по-добре от колкото да ми се напука мазилката или след няколко години да почнат да ми прозират платната на стиропора.
Стефан - майстор
Дано си прав :? Аз знам, че ултравиолетовите лъчи не прощават на всякакъв вид пластмаса. Дали е сайдинг, дограма, или каквото се сетите, щом е изложено на пряка слънчева светлина, става крехко и чупливо необратимо.
vipltd - специалист
Пластмасата дори да не избледнее с времето,след години става много
крехък и чуплив.Друг недостатък е ,че дълги години гледате една и съща на цвят фасада.В момента има по-модерни.Фиберциментови,с имитация на дърво,практически негорим и са с дебелина 8-10 мм.
Монтажа е на същия принцип.цените по-човещки.
pipbel - майстор
В момента има по-модерни.Фиберциментови,с имитация на дърво,практически негорим и са с дебелина 8-10 мм.
Монтажа е на същия принцип.цените по-човещки.
Дай някой друг линк ако обичаш
vipltd - специалист
Модела със застъпване.
Имат и на зъб и глъб.Пак с имитация на дърво.
Разполагам с образци,мога да Ви пратя.

Прикачен файл

20071106_014.jpg
20071106_014.jpg (64.66 KиБ) Видяна 12260 пъти
Фиберциментовия сайдинг до колкото успях да видя в интернет може да се боядисва, въпроса е колко издържа боята и дали няма да се наложи човек да си освежава фасадата през няколко години. Иначе за виниловия сайдинг надали някой би чакал 30-40 години за да си го подмени с нов. Най-малкото ще омръзне като цвят. За това дали става крехък аз лично не се притеснявам, понеже дори и да стане по крехък според мен ще му трябва сериозен удар, но дори и да се получи деформаця може да се подмени с нов доста лесно. Ето едно клипче http://www.youtube.com/watch?v=4bh7tHkZBMs
vlad0 - специалист
Stoian56 написа:
Не смятам да правя къщата си обществено достояние.Цените ги има в сайта им. Исках да споделя лично мнение и евентуално да помогна в избора на фирма изпълнител за сайдинг. Ако модераторите сметнат, че това е ефтина реклама спокойно могат да изтрият темата, защото според vlad0 е пълна с евтини реклами.
Колега, не се обиждай, но това беше първият ти пост във форума и веднага започваш да хвалиш някаква фирма...
kio - напреднал
Stoian56 написа:
Фиберциментовия сайдинг до колкото успях да видя в интернет може да се боядисва, въпроса е колко издържа боята и дали няма да се наложи човек да си освежава фасадата през няколко години. Иначе за виниловия сайдинг надали някой би чакал 30-40 години за да си го подмени с нов. Най-малкото ще омръзне като цвят. За това дали става крехък аз лично не се притеснявам, понеже дори и да стане по крехък според мен ще му трябва сериозен удар, но дори и да се получи деформаця може да се подмени с нов доста лесно. Ето едно клипче http://www.youtube.com/watch?v=4bh7tHkZBMs
Фиброциментовия наистина иска поп голяма подръжка.Местата м/у снадките се запълват с специален кит,който с времето отделя и се напуква.Относно боядсването,наистина е през няколко години.Но това зависи от собственика и неговите възгледи-на някой им харесва да е по западнало :lol: .При винилния сайдинг,а и не само от най голямо значение е какво се слага отдолу-скара(метална или дървена),крепежи,топлоизолация и пароизолация.Особено внимание трябва да се обърне на направата на всичко това.

Дървена скара-матеряла да е качествен,сух и обработен против вредители :!: :!:

Крепежи-съобразени с натоварванията.

Топлоизолация-по възможност каменна вата.Минералната е с много малка плътност от 9 до 11кг м3.плюс това тя не е устойчива на външни атносферни условия и малко влага я превръща в твърда маса,която се спластява и губи изолационните си свойства.А относно разликата в цената-за къща с обща квадратура 300м2 разлика от 500-600лв(за каменна вата 32-50кг/м3 плътност) не бива да ви кара дасе замисляте при положение че давате 10000-12000лв,но получавате 2-3 пути по добра изолация :idea:

Пароизолация-гледайте пароизолацията която слагате да е тип мембранна(като плат с пори),а не найлонова.Пример мога да ви дам с мембраната Strotex1300.Найлона превръща къщата ви в оранжерия поради големите температурни амплитуди и последващия конденз.

Винилният сайдинг-той е само фасада.Себестойноста му е 7-13лв и колкото и да се скапи след лесен демонтаж може да се смени за няколко дни(дори и зимата).А след 5-10 години "я камилата я камиларя" има един такъв лаф.Но най-важното е каква изолация получавате и кава е нейната ефективност.
future - специалист
Приемам оферти на ЛС за сайдинг системи.Говорим само за материала(плочи и профили) , не с монтаж.Или пък някой знае магазини за тях в района около Плевен,Ловеч,Търново,Габрово,да пише.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: