• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
пон окт 02, 2023 11:35 pmkivanov написа:
съб сеп 09, 2023 10:26 amr.stamenov написа:
Здрасти ,
кой ще ти изгражда окачената фасада на нас също ни предстои окачена фасада и дограма . Моля
за съвет как да подходим и ориентировачни цени . Благодаря предварително



a_Photo - 6.jpg
a_Photo - 4.jpg




Поздрави
Наложи се да правя топлоизолацията на покрива и не ми остана време да пиша ;)

Фасадата я монтира фирмата, която прави дограмата. Цената зависи от материала. Може би с ламинам гони към 500лв без ДДС на кв.м.

Поздрави
Коя е фирмата ?
kivanov - специалист
вт окт 03, 2023 1:28 pmr.stamenov написа:
пон окт 02, 2023 11:35 pmkivanov написа:
съб сеп 09, 2023 10:26 amr.stamenov написа:
Здрасти ,
кой ще ти изгражда окачената фасада на нас също ни предстои окачена фасада и дограма . Моля
за съвет как да подходим и ориентировачни цени . Благодаря предварително



a_Photo - 6.jpg
a_Photo - 4.jpg




Поздрави
Наложи се да правя топлоизолацията на покрива и не ми остана време да пиша ;)

Фасадата я монтира фирмата, която прави дограмата. Цената зависи от материала. Може би с ламинам гони към 500лв без ДДС на кв.м.

Поздрави
Коя е фирмата ?
Фирмата е BuildKM.
BLUEPUPIL - майстор
На фона на „довършителните“ работи,
парите вложени в по-разкошна конструкция
изглеждат незначителни, но имат най-голямо
„КПД“.
:wink:
Ако има номинации във форума за най-добре
изпълнена къща, тази ще е фаворит.
kivanov - специалист
ср окт 04, 2023 10:37 amBLUEPUPIL написа:
На фона на „довършителните“ работи,
парите вложени в по-разкошна конструкция
изглеждат незначителни, но имат най-голямо
„КПД“.
:wink:
Ако има номинации във форума за най-добре
изпълнена къща, тази ще е фаворит.
Мерси BLUEPUPIL,

има неща, които не ме кефят, но това е животът. Гледам да се фокусирам в/у тези, които ме кефят :)

През септември се наложи да си направя сам топлозиоалцията на покрива, да монтирам стойките за панелите за топла вода, стойките за закачалката на стълбата, стойката за сат. антена. Това ми обзе свобдното време и нямах много време да пиша, но следва кратък снимков преглед на строежа.

Заскелихме къщата за да можем да я измажен отвън, а и после да се работи по фасдата:
Изображение

Никак не ми се искаше, но заради дограмаджиите се наложи да подпрем гредата на басейна. Това беше най-евтиният вариант да я направя неподвижна. Ако знаехме, че ще стане така изобщо нямаше да ползваме IPE 360, но това е.
Изображение
Изображение
Изображение

На същия ден сложиха и дограмата на басейна.
Изображение

Декоративната част се оказа, че не измислена много топ и със слягането на бетона започна да отваря фугата. Консултирах се със съседите (строителни инженери) и сам изпълних тяхното предписание.
Изображение

Яко ме напече слънцето и след борба с мега смотаните анкери реших, че няма да губя много време и плеснах дебел слой грунд
Изображение
Изображение

Не помня точните размери на шината, но е 50мм на може би 3-4мм. с по 2 анкера от всяка страна.
kivanov - специалист
Започна остакляването на басейна и поставянето на липсващото стъкло (онова, което се строши при зимния монтаж)

Изображение
Изображение

Ватата и шперплатът над дограмат са мое дело (по инструкция на арх. и монтажистите на фасадата). Изолирах IPE-то.
Изображение

Следващата стъпка беше топлозизолацията под прозорците. 6см PIR и 1 цял ден през август на южната фасада :) 5% наклон, пяна за топлозиолация и дюбел.
Изображение

Върху топлоизолацията налепиха бутилова лента за по-сигурно.
Изображение

Изображение

Фасадата към улицата преди облицовката.
Изображение

Релаксираща гледка от покрива.
Изображение
Последна промяна от kivanov на пон окт 09, 2023 9:54 pm, променено общо 1 път.
kivanov - специалист
Дойде и LaminamЛуксът :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от kivanov на пон окт 09, 2023 9:55 pm, променено общо 1 път.
skostadinov - специалист
Браво Краси!

Става чудно! Стратегията за фокусирането в/у положителните аспекти е единственият начин да се получат нещата докрай.

Фасадата става ТОП. :partyman:
kivanov - специалист
Със зет ми се се захванахме с покрива, защото момчето, което прави мембраната се оказа доста зает и трябваше да раздвижим нещата. Първо правихме борда. 4см. PIR
Изображение
Изображение

Включихме и баща ми към бригадата и направихме бетонна кутия(или както и да се казва) за един от отворите на покрива. Пълни аматьори сме :-), но бетонът след това ставаше за видим бетон.
Изображение

Стана време да правим основната част, но един дъжд напълни покрива и се наложи да направя 2-3 дупки за да се източи водата, че нямах време да чакам. След това нещата загрубяха(200+ квадрата са си 200+ квадрата). 16см PIR + пяна по фугите и 100 дюбела да го натискат. Дюбелите са 22см с пластмасов пирон.
Изображение
Изображение
Изображение

Тук се виждат стойките за колекторите и разни други неща по покрива.
Изображение

1см дебела основа с 4 дупки за шпилка 10мм, стебло 80х80х4(или 5 :?: )мм и отново 1см дебела плоча отгоре.
Изработи ги познат, но си ми свали 2-3 кожи. Баща ми отиде да ги поцинкова в Радомир. Имат супер услуга, която е +30% към цената (нормалната е 1.2лв. на килограм), но стават за 3 часа и не се налага да се ходи втори път.
Тези за панелите за топла вода са ориентирани на юг (2 реда и 185% за да стигнем до географския, а не до магнитния юг). Купих си компас :supz:. Много е трудно да се пробият 4 дупки с такова количество желязо в плочата. За каръшката стойка се наложи да пробия 12 :axe: дупки за да може да ползвам 4. Ползвах химически анкери (любимите ми), но много бързо стягаше химията. Шпилките са около 9-10см вътре в плочата. След това следват шайба и 2 M10 гайки :). Химията е на Fischer.
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Беше бая работа. Времето беше много променливо и един ден слънчасах, а на другия бях прогизнал. Цялата фира е под 1кв.м. Поради някаква причина бяхме поръчали абсолютно точен брой платна :) 2 дни след като бяхме готови изрязах пяната.

Огромни благодарности на зет ми. Без него бях обречен.
Последна промяна от kivanov на пон окт 09, 2023 10:24 pm, променено общо 1 път.
skostadinov - специалист
За всичко си иска ръчички. Сам човек не става и за WC :) Така, че да са живи и здрави роднините и да помагат.

Аз защо борда е с 4см само? Предполагам си е напълно достатъчно, но все пак ми стана интересно.
От външната му страна предполагам го затваря фасадата с 15см вата и LAMINAM-а.
kivanov - специалист
След хубавата топлозиолация (баш на следващия ден) дойде време и за замазката. Мисля, че е 4-5см при воронките и с 1.5% наклон стигаше до към 13см по краищата. Реших, че е твърде дебело и сложих още 4см PIR по периметъра за да олекотя. Май спестих 2-3 тона товар, което е едни 15% примерно.

Изображение
Изображение
Изображение
Поради неясна за мен причина се оказа, че на покрива имам 10см изолация и сега чака да свалят с кран, защото докато правихме покрива свалихме на ръка 10 парчета по 10см и качихме 10 парчета по 16см. Тежи :-D
Изображение
Изображение

Замазката отне 1.5 дни. Минаха 7-8 дни и след 2 дни почваме да правим покрива.
Последна промяна от kivanov на пон окт 09, 2023 10:25 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: