• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
Покривът е 6+, чакам да видя баластрата. Ако може с клипче как хрупка под краката :-D
Препрочетох темата отначало - 80 и кусур страници... Има още много работа, а и всеки сам си знае кое какво му е струвало, но за мен като строител видяното дотук е много удовлетворяващо.
kivanov - специалист
нед дек 24, 2023 9:59 amschuldiner написа:
Покривът е 6+, чакам да видя баластрата. Ако може с клипче как хрупка под краката :-D
Ама няма да слагам баластра :) EPDMът е залепен и остава така :?

Мислех да сложа на покрива на басейна нещо, че така ми чернее и не е най-красивото на земята. :-D
нед дек 24, 2023 9:59 amschuldiner написа:
Препрочетох темата отначало - 80 и кусур страници... Има още много работа, а и всеки сам си знае кое какво му е струвало, но за мен като строител видяното дотук е много удовлетворяващо.
Мерси, отзивите на несвързани с инвеститор/изпълнител хора са ми много ценни.
MamaMy - майстор
вт дек 26, 2023 11:37 amkivanov написа:
Мислех да сложа на покрива на басейна нещо, че така ми чернее и не е най-красивото на земята. :-D
На няколко жилищни блока след залепване на хартията намазаха целия покрив със сребърен феролит. Един приятел живее в единия на последния етаж. Твърди, че разликата е огромна през лятото. Не съм ходил лятото в тях и е само преразказ.
kivanov - специалист
вт дек 26, 2023 1:16 pmMamaMy написа:
вт дек 26, 2023 11:37 amkivanov написа:
Мислех да сложа на покрива на басейна нещо, че така ми чернее и не е най-красивото на земята. :-D
На няколко жилищни блока след залепване на хартията намазаха целия покрив със сребърен феролит. Един приятел живее в единия на последния етаж. Твърди, че разликата е огромна през лятото. Не съм ходил лятото в тях и е само преразказ.
Интересно, но не знам на EPDM-а как ще му дойде тоя феролит. Обмислям някакви бели камъчета, но пък тежат бая. Ще видим. Тая част от проекта е в сферата на добрите пожелания :D
kivanov - специалист
Малък ъпдейт въпреки кофти времето.

Направихме козирката над входната врата.
Бордовете са покрити с PIR, "перваза" под прозореца също.
Изображение
Изображение
Изображение

След това на декоративната част направихме същото упражнение и ще чака Lamina-ма
Изображение
Изображение

Надявам се тази седмица да сложат закладни части за "дървените" орнаменти :)
Колега изгуби се до къде стигна дай малко ъпдейт по проекта
kivanov - специалист
нед фев 25, 2024 10:48 pmr.stamenov написа:
Колега изгуби се до къде стигна дай малко ъпдейт по проекта
Няма напредък, но се надявам през март да свършим повечко работа. Работата ми беше натоварена последните 2 месеца и нямах време много да действам.
На този етап мисля, че ще се откажа от панелите за топла вода, защото е много сложна автоматиката им. Ще правят оглед за 20-25KW централа на покрива.
шоп - майстор
пет мар 01, 2024 11:13 pmkivanov написа:
На този етап мисля, че ще се откажа от панелите за топла вода, защото е много сложна автоматиката им. Ще правят оглед за 20-25KW централа на покрива.
Може и да си прав, но на твое място все пак бих положил трасе с изолирани тръби, защото в бъдеще не се знае. В момента е по-евтино и лесно затопляне на БГВ с ФВ, но много станахме на клона и може и с акциз или данък да ни обложат произведеният ток.
kivanov - специалист
съб мар 02, 2024 7:11 amшоп написа:
пет мар 01, 2024 11:13 pmkivanov написа:
На този етап мисля, че ще се откажа от панелите за топла вода, защото е много сложна автоматиката им. Ще правят оглед за 20-25KW централа на покрива.
Може и да си прав, но на твое място все пак бих положил трасе с изолирани тръби, защото в бъдеще не се знае. В момента е по-евтино и лесно затопляне на БГВ с ФВ, но много станахме на клона и може и с акциз или данък да ни обложат произведеният ток.
Аз съм сложил тръбите и стойките :) Не знам как ще ми обложат нещо с данък/акциз/таксичка, ако не знаят колко произвеждам, но не е невъзможно да се измисли нещо. 6 панела за топла вода + 2 помпени групи са 15 хил лв. , за тези пари ще произведа бая ток.
resistbody - майстор
съб мар 02, 2024 1:39 pmkivanov написа:

Аз съм сложил тръбите и стойките :) Не знам как ще ми обложат нещо с данък/акциз/таксичка, ако не знаят колко произвеждам, но не е невъзможно да се измисли нещо. 6 панела за топла вода + 2 помпени групи са 15 хил лв. , за тези пари ще произведа бая ток.
При сегашните цени на панелите спокойни слагаш 20кв...
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: