• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Вероятно се надява да е и лесно!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 21, 2024 3:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вероятно се надява да е и лесно!
...
Не знам, не знам... сметките някак странни...и всичко, но пък може после да се похвали, какво е било
iliya_i - майстор
чет мар 21, 2024 3:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вероятно се надява да е и лесно!
А кой ще му държи колците?
При това положение, направо да полива с кофата и да набива с чук.
БетонЯ в декоративно количество няма смисъл.
Ама ха де! Инак е сериозен.

iliya_i - майстор
Те на китаристчето дупките 30 х 30 х 50 см. По две кофи бетон събират.
walko - специалист
Ако някой се надява на конкретен отгоров, е добре и въпроса да е конкретен за кое било майтап, кое не и кое щяло да е лесно.
Иначе снимки мога да покажа другия месец, че за този програмата ми е пълна с други задачи.
Andri01 - майстор
Не се връзвай. "Чешат "си....клавиатурите. Много дават акъл "как се копае", но като видят лопата-бягат зъд агъла.
iliya_i - майстор
чет мар 21, 2024 4:16 pmwalko написа:
Ако някой се надява на конкретен отгоров, е добре и въпроса да е конкретен за кое било майтап, кое не и кое щяло да е лесно.
Иначе снимки мога да покажа другия месец, че за този програмата ми е пълна с други задачи.
Несериозен ти е размера на дупките. Ако още не си го разбрал, със сигурност ще го разбереш още на първия кол.
Виж в клипа на Трифон, какъв е размера на дупката за бетониране на колове.
iliya_i - майстор
чет мар 21, 2024 5:42 pmAndri01 написа:
Не се връзвай. "Чешат "си....клавиатурите. Много дават акъл "как се копае", но като видят лопата-бягат зъд агъла.
Преди 7 - 8 години правих това упражение. С дупки подобни на тези от клипа на Трифон. 25 метра ограда с колове през 2.5 метра. 3-ма за около 6 часа, с копането и бъркане бетона на място. Не ползвахме готова суха смес, а пясък, дребен чакъл и цимент в торби. Вода имаше намясто. При изливане на бетона слагахме и по-едри камъни вътре. По около две кофи и половина бетон на кол.

Ти ще обясниш ли, как се излива бетон на 5 см дебелина по вертикала?
Andri01 - майстор
И аз съм си правил сам оградата. Нямам намерение да давам акъл,когато не съм на място да го изпълня!! А,колкото до 5-те сантиметра: може да се налее бетон,но с подходяща консистенция! Укрепването на коловете може да стане с по 3 камъка вътре или извън дупката с по 3 колчета. А ако си прецени човека-ще разшири дупките до 250мм.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: