• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Общо-взето, Много полезна тема!
MamaMy - майстор
С общи усилия и доста грешки все пак открихме топлата вода и колелото. Напоследък липсват такива теми. Дори и започнати по най-културен и добронамерен начин темите се израждат благодарение на няколко трола. Няма да ги посочвам. Всички ги знаят, но си траят. Това е поредна демонстрация как няколко келеша могат да съсипят един форум. :cool:
preslav - майстор
Направих някои корекции в предишния си пост, едва сега забелязах, че говоря за готов бетон както за сухия на Баумит, така и за този от бетоновия възел - можело е някой да се подведе. Ако имах възможност, лесен достъп, бих ползвал бетон от бетонов възел. От такъв възел ми обявиха цена 110-130 лв./куб (в зависимост от марката) + около 70 лв. транспорт. На същата цена можеха да ми доставят сухо забъркана смес, но ме притесняваше, че за един ден няма да се справя с пренасяне, забъркване, заливане.
Така и така е станало дума (имаше и такова предложение за ползване на собствен транспорт), нямам ремарке, нямам и теглич за евентуално наемане, остава с колата по 6 торби на курс (повече е рисковано защото пътят е хендек и баир). За 92 торби сух бетон се получават 15 курса или около 150 км. градско и баирско каране - 35-36 лв. за нафта не са циВра на фона на 70-100 лв. които съм дал за специализиран транспорт, но има и друга уговорка, която не всеки взима под внимание. Минимумът време за един курс щеше да е час (с товаро-разтоварните дейности) - 15 часа блъскане не ме устройват. Аз ходих само веднъж до някаква строителна борса, уговорих какво и кога ми трябва, цигането с камиончето ми докара всичко според уговорката - да съм загубил сумарно максимум час за правене на уговорки, указания и маневри за изсипване + разплащане.
Подробен съм защото вярвам, че добре информирания човек ще може да вземе най-правилното (за него) решение. Далеч съм от мисълта "прави като мен", казвам какво аз съм проверил и защо съм се спрял на такъв вариант.
По сегашното ми мероприятие останаха изкусурителни неща (половин бъркало ще ми е много), трябва обаче да оползотворя останалата торба и половина цимент, пък и да не ги оползотворя са на цената на 2 кутии цигари, които "думкам" всеки ден.
Andri01 - майстор
Преди време направих 30м. основа за ограда за 1 ден с двама помощници. Отиде около 1,2куб. "земно влажен" бетон. Сумата по спомен към 160лв. Вчера завърших 2 площадки и 2 пътеки-бетононо бъркачка,4 ръце-две моите и 2 на жена ми. 22 торби цимент,44 - чакъл и и към 80 пясък, доставени от фирма. За второто парите бяха към 380лв. / превоза беше безплатен/. И до тука с бетонджиството, натежава за годините?! Машината отива в продавалниците
BLUEPUPIL - майстор
пон окт 30, 2023 10:49 pmMamaMy написа:
Дори и започнати по най-културен и добронамерен начин темите се израждат благодарение на няколко трола. Няма да ги посочвам. Всички ги знаят, но си траят. Това е поредна демонстрация как няколко келеша могат да съсипят един форум. :cool:
Администраторите и модераторите се държат
неадекватно и съсипват форума.
Защо не ги баннете тези комплексирани неграмотници?
вт окт 31, 2023 8:21 amAndri01 написа:
И до тука с бетонджиството, натежава за годините?! Машината отива в продавалниците
вт окт 31, 2023 6:53 ampreslav написа:
Ако имах възможност, лесен достъп, бих ползвал бетон от бетонов възел.
Мразя трудния достъп. Обичам стълбовете с тока да са от другата страна.
Бетонпомпата и крана бичат яко.
Ако се натоварят добре, времево са изгодни и нямат алтернатива.
Andri01 - майстор
Бетонобъркачката замина вече.
kr1100 - майстор
вт окт 31, 2023 8:21 amAndri01 написа:
Преди време направих 30м. основа за ограда за 1 ден с двама помощници. Отиде около 1,2куб. "земно влажен" бетон.....
На това казваш основа ли ???
Трябва да се гони точката на замръзване, а тези 1,2 куб. са за никъде за 30 м дължина.
Andri01 - майстор
Грешката е моя: 2 х 1,2куб.м. Основата е правена на 2 пъти.
вт окт 31, 2023 8:21 amAndri01 написа:
Преди време направих 30м. основа за ограда за 1 ден с двама помощници. Отиде около 1,2куб. "земно влажен" бетон...
пет дек 01, 2023 9:10 amAndri01 написа:
Грешката е моя: 2 х 1,2куб.м. Основата е правена на 2 пъти.
Последно- за един или два дни, до обяд половината, след обяд останалото или 3.6м3 ти се видя достатъчно за солидна основа, но малко трудно за 1 ден, с бригада ударници?

От 20/20, с 20/40 (40/20)достигнахме ли "точката"?
Andri01 - майстор
Я да млъкваш!!! Тебе пък кой те пита,всезнайко!? Пак се буташ,където не те искат и нямаш работа!!! :lol: хиххих,пррррр....
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: