Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
съб мар 02, 2024 12:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ужас! А днешните кви въпроси задават! Хахаааа, до къде я докарахме, че и по зле ще става!
За съжаление си прав.
То една гора хора му казват, че на ръка е супер скъпо и нерентабилно, той пак си пита ама за колко време:-)))
Пак му казват за изкопае 1-2 м3 и да засече времето, той си едно баба знае и бае:-)))

Пише му се, че 1,9 метра височина е предостатъчно да мине минибагер и пак лакърдии.

Нищо де, човек учи работите по трудният начин.
Моя първи началник в пожарната викаше: най-лошото е да си тъп и упорит:-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 02, 2024 1:00 pmyavorrg написа:
Ох боже.. всеки си го мисли както му дойде.. 2000 квадрата сграда, а аз умувах да оголя 5м стена и сградата щяла да падне.. обратния насип щял да падне като такъв никога не е правен защото там е строено на калкан..как пък баш строители не видяха такива проблеми каквито тук описвате.. та дори строителя на конкретната сградата казва " копай няма проблем". Аз исках просто да засека дали това което ми се обещава от фирмите/ бригадите е релевантно и мога ли да разчитам че може да се случи бързо. Аз не вярвам че може да се изкопаят 10 12 м3 и да се изнесат за 2 - 3 дни. Исках мнения са сверяване просто. Утре очаквайте в новините " падна сграда "
Толкоз инфо си подал, толкоз отговор си получил...
Строителят ти, що не е хидроизолирал преди 15г?
Преди време, сама, натроших, изкопах и изгребах в камиона два кубика, но не в дълбочина, за половин ден, 50 кила тъпа крава.
Ако е моята къща, няма да падне в изкопа, но ти това няма как да го знаеш... В какво копаеш??
Чудничко как да ти се отговори на въпроса
nikolson - майстор
Вече ти се обясни. Никой не е виждал мястото, за да знае. 10 м3 не е 10м3 пръст. Дълбок 2 метра не е да изхвърляш на 2 метра. Ако копаеш траншея 30 см, 10 м3 ще ги изкопаеш по-бързо, отколкото 2 метра трап.

Ти не ги мислиш тези неща, ама никой не може да каже дори приблизително, защото известните в уравнението са недостатъчни.
Andri01 - майстор
Предложеното багерче с каква ширина е? Дали може да стигне до 2м. дълбочина или ще трябва да влезе в изкопа? И при това положение има не един и два въпроса. Може да се комбинира - първия 1 метър дълбочина с багерче ,а после на ръка. 5м. дължина е добре да се изкопаят на 2 части по 2,5ч. За сигурноста на постройката. И естествено с трамбоване после на засипа. ВИК ползват едни специални плоскости за укрепване на изкопите им. Може да се заинтересува човек.
yavorrg - помощник
съб мар 02, 2024 1:17 pmnikolson написа:
Вече ти се обясни. Никой не е виждал мястото, за да знае. 10 м3 не е 10м3 пръст. Дълбок 2 метра не е да изхвърляш на 2 метра. Ако копаеш траншея 30 см, 10 м3 ще ги изкопаеш по-бързо, отколкото 2 метра трап.

Ти не ги мислиш тези неща, ама никой не може да каже дори приблизително, защото известните в уравнението са недостатъчни.
Напълно съм съгласен заради това питах СРЕДНО как се копае..искам просто да разбера има ли смисъл да се почва. И дали това което ми се предлага е истина или добро пожелание. Не съм давал информация защото пак има 100 хипотези.. а един умник горе чак си позволява да ме нарича тТЪП и УПОРИТ . КЪДЕ СЕ НАМИРАШ !?! Търсихме и багер ноо за сега без успех..заради това имаше вариант на ръка..да мн ще се "кефя" с разни манговци да се занимавам..питаш в БГ форум и ти обясняват колко си тъп.. най вероятно няма да успеят да го изкопаят за 2- 3 дни както обещават т.е всичко се отменя.. триите темата
yavorrg - помощник
съб мар 02, 2024 1:18 pmAndri01 написа:
Предложеното багерче с каква ширина е? Дали може да стигне до 2м. дълбочина или ще трябва да влезе в изкопа? И при това положение има не един и два въпроса. Може да се комбинира - първия 1 метър дълбочина с багерче ,а после на ръка. 5м. дължина е добре да се изкопаят на 2 части по 2,5ч. За сигурноста на постройката. И естествено с трамбоване после на засипа. ВИК ползват едни специални плоскости за укрепване на изкопите им. Може да се заинтересува човек.
Обсмисляхме и този вариант но се оказа че в близост минава ВиК тръба а собственика на парцела в който щяхме да копаем е на нокти като чуе за багер..самия той казва че всичко трябва да се случи мн бързо и да изчезва от имота му което осъзнавам че е неевъзможно освен ако нямам строителна фирма и опит.. 4 5 месеца с какви ли хора не се срещах и какви ли не мнения чух накрая някакви анонимници ти казват колко си тъп и как нищо няма да стане.. ВСЕ ПАК БЛАГОДАРЯ ЗА СМИСЛЕНИТЕ КОМЕНТАРИ ПО ГОРЕ БИЛО ТО И КРИТИЧНИ.. имаше полза :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 02, 2024 1:47 pmyavorrg написа:
...ВСЕ ПАК БЛАГОДАРЯ ЗА СМИСЛЕНИТЕ КОМЕНТАРИ ПО ГОРЕ БИЛО ТО И КРИТИЧНИ.. имаше полза :)
Другия път пак няма да знаеш как да попиташ ;-(
Боже-може, туй е то!
Задаваш въпрос- поне обясни какво точно ще се прави и защо!

Сега си спомням, че Преслито прави подобно упражнение. Правиха го заедно с благоверната му, но не се досетиха, че могат да питат тук. Направо копаха сякаш.
При леко по адекватно заглавие, вероятно би го заинтригувало и да се включи?!
miroki - майстор
Миналата неделя изкопах около 2 кубика, но плитко около 30см дълбочина, лопата и половина. После тези 2 кубика ги върнах на мястото им. От 13 часа след като обядвах, до 17 часа. На пълен тумбак и ми трябваха още 2 литра вода. Общо 4 часа. Но се убих.
Всичко зависи, колко лесно влиза лопатата и дали няма да е по-добре с кирка.
По спомени шахтата за банята около метър на ден вървеше. Но тя не стигна много мергела.
addicted - специалист
Преди доста години, когато и аз бях на 15 години, участвах в същото начинание. Къщата беше широка 8 метра, трябваше да изкопаем 1 метър широк, два метра дълбок изкоп. Аз и още един човек, тогава е бил към 40 годишен го изкопахме за два дни. Като след първия метър се наложи той да кърти с големия къртач аз да изхвърлям с лопатата. Нито изкопа се срути, нито къщата падна...После сложиха неква мембрана, некви тръби, малко чакъл и за един ден нахвърляхме пръста обратно вътре. И още един ден за извозване с РК1 на излишната пръст. Та за 4-5 дена е постижима цялата работа. Тогава взех 120 лева за тая работа, чувствах се почти милионер.

Тема "Копаене на ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: