Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
вт апр 30, 2024 11:48 pmivanovbg написа:
Най бърз строеж е с термопанели. Виждал съм и измазани с мазилки. Не влезеш ли вътре не можеш разбра, че е от термопанели. Лесно се слагат и прозорци където и когато решиш. Мишки трудно ще изгризат стените. За комфорта да не говорим. Зимата лесно се топли, а лятото е хладно.н Покрива също от термопанели. Има много видове дето имитират керемиди.

На сина за проект и одобрение от общината му казаха, че ще оправи документите за не по малко от година и половина.
Добре това звучи като най-удобния и за мен вариант, поради най-малко две причини:
1. Както бях писал, мои много близки приятели имат доста сериозно предприятие за метални изделия - тоест стоманена конструкция с панели, не е никакъв проблем
2. Могат да ми го изработят като преместваем обект, тип контейнер и няма да има нужда да вадя каквито и да е разрешителни.

Как става измазването над такива панели - скара и гипсфазер + мазилка или по друг начин?
Това е снимка на къщата, на северната страна искам да е гаража.
Следващите снимки да на идентична къща с изграден гараж, когато е строена.

Прикачен файл

05D07727-D230-4D68-8EA9-0797130EE69B.jpeg

Прикачен файл

2FE683F9-9FCB-4D3C-81D8-215CE4EC5710.jpeg

Прикачен файл

BED9090A-4F3E-41AC-981D-DCB9E4159667.jpeg

Прикачен файл

D5C2550E-A110-49CA-A79A-EE56E5D5DDAE.jpeg

Прикачен файл

2DE211E1-7DDC-4B31-AE97-2517D4D22663.jpeg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Преместваем обект не е това, което си мислите и контейнер съвсем не променя визията. Мезе има, но защо никога не поднасяте пиенето :?
hidrazin - майстор
ср май 01, 2024 2:51 pmabt3 написа:
2. Могат да ми го изработят като преместваем обект, тип контейнер и няма да има нужда да вадя каквито и да е разрешителни.
Такъв филм не съществува!
Гараж независимо от конструкцията му или начина на закрепване на земята не попада в категорията преместваем обект.
Такива могат да бъдат само:
1. преместваеми увеселителни обекти;
2. преместваеми обекти за административни, търговски и други обслужващи дейности;
3. преместваеми обекти за временно обитаване при бедствия;
4. преместваеми обекти, свързани с отбраната и сигурността на страната.
Но дори за тези които попадат в тази категория, пак се изисква разрешително за поставяне.
Евентуално номера може да мине ако го направиш на колела... :-D
:partyman:
Grozdev - специалист
Да точно такъв "филм " няма.!
Забрави термина ГАРАЖ " ИЗОБЩО ,, ако ще се прави с някакво разрешение от общината!?
..... Стопанска постройка, навес, лятна кухня, барбекю или нещо от рода,, може да мине с 1 Конструктивно заключение от някой Инж. конструктор за дребна сума в едно с одобрението..
За месец до два е издадено.

ГАРАЖ = на всички документи
ОТ проект до съгласувания до разрешение за строеж.
(Година -и повече)!!!
Като да се строи кооперация или сграда с много РЗП!
Колкото до технологията,,
(ОСНОВНИЯ ВЪПРОС В ТЕМАТА?)
В Конструктивното заключение
Конструктора е нафърлял" основи и конструкция,, и нещо за пълнеж!
А пълнеж после ако ще и с
Конски говна и кал да са,,, ИЗМАЗАНО или с пластмасов сайдинг,,,,, , е без значение,,!
Квото душа САКА. ТВА Е..
Никой не може ти търси отговорност..,
Тва знам от много време,, а КО има некви изменения,, (то постоянно има,,) нека някой поправи..???
:yawinkle:
чет май 02, 2024 8:09 pmGrozdev написа:
Да точно такъв "филм " няма.!
Забрави термина ГАРАЖ " ИЗОБЩО ,, ако ще се прави с някакво разрешение от общината!?
..... Стопанска постройка, навес, лятна кухня, барбекю или нещо от рода,, може да мине с 1 Конструктивно заключение от някой Инж. конструктор за дребна сума в едно с одобрението..
За месец до два е издадено.

ГАРАЖ = на всички документи
ОТ проект до съгласувания до разрешение за строеж.
(Година -и повече)!!!
Като да се строи кооперация или сграда с много РЗП!
Колкото до технологията,,
(ОСНОВНИЯ ВЪПРОС В ТЕМАТА?)
В Конструктивното заключение
Конструктора е нафърлял" основи и конструкция,, и нещо за пълнеж!
А пълнеж после ако ще и с
Конски говна и кал да са,,, ИЗМАЗАНО или с пластмасов сайдинг,,,,, , е без значение,,!
Квото душа САКА. ТВА Е..
Никой не може ти търси отговорност..,
Тва знам от много време,, а КО има некви изменения,, (то постоянно има,,) нека някой поправи..???
:yawinkle:
Да, изглежда въпреки уж облекчената процедура, за гараж трябва сериозна документация и чакане.
В този случай, като е навес, има ли законови изисквания за типа конструкция? Може би най-логичния вариант е да направя навес от метална конструкция и впоследствие да си я затворя с тухли или стени от дървена конструкция.
А докато това се случи ще поставя един малък контейнер 8 фута за складиране на инструменти и други.
@Grozdev - благодаря за разяснението. Според Вас каква конструкция ще е по-подходяща - дървена и стоманена.
Поздрави и светли празнични дни!
ср май 01, 2024 6:24 pmhidrazin написа:
ср май 01, 2024 2:51 pmabt3 написа:
2. Могат да ми го изработят като преместваем обект, тип контейнер и няма да има нужда да вадя каквито и да е разрешителни.
Такъв филм не съществува!
Гараж независимо от конструкцията му или начина на закрепване на земята не попада в категорията преместваем обект.
Такива могат да бъдат само:
1. преместваеми увеселителни обекти;
2. преместваеми обекти за административни, търговски и други обслужващи дейности;
3. преместваеми обекти за временно обитаване при бедствия;
4. преместваеми обекти, свързани с отбраната и сигурността на страната.
Но дори за тези които попадат в тази категория, пак се изисква разрешително за поставяне.
Евентуално номера може да мине ако го направиш на колела... :-D
:partyman:
Благодаря за уточненията. Бях в заблуда, че преместваем обект може да се ползва и за лични нужди/цели, но очевидно не е така. Ще се спра на вариант с навес, тоест допълващо застрояване, като най-лесен, касаещ документалната част.
Благодаря и светли празници!
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
10.jpg


Прикачен файл:
11.jpg
Чираче - майстор
Защо са нужни тия дебели железа?
съб май 04, 2024 12:33 pmBLUEPUPIL написа:
10.jpg




11.jpg
Как е най-добре да се изпълни фундамента - ивичести основи, повдигнати стъпки за колоните или задигнат пояс? Предполагам че конструкцията за трискатен покрив не е проблем да е от метални профили.

Тема "Гараж с дървена конструкция - избор на технология" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: